Recenzja komiksu – Fibi i Jednorożec tom 9: Przyjaźń kulą się toczy.

Fibi i Jednorożec tom 9 recenzja komiksu

Kolejny miesiąc i kolejna dawka magicznego humoru dla małych czytelników, która wzbogaca ofertę wydawnictwa Egmont. Chodzi oczywiście o album Fibi i Jednorożec tom 9: Przyjaźń kulą się toczy.

Każdy, kto na bieżąco śledzi całą serię, raczej nie będzie zaskoczony treściami, które można znaleźć pod okładką Fibi i Jednorożec tom 9. Dana Simpson ponownie bowiem przygotowała dla fanów rezolutnej Fibi i wiernie towarzyszącej jej Marigold (jednorożec) całą masę krótkich, acz ciekawych historyjek. Opowieści o niezwykłej przyjaźni, która ma swoje wzloty i upadki, zawsze jednak sprawia, że w trudnych chwilach można na kogoś liczyć.

Fibi i Jednorożec tom 9 recenzja - przykładowy rysunek.
Egmont Polska.

Na 173 stronach komiksu zobaczymy jak radzić sobie z czkawką, poznamy muzyczne zdolności młodej bohaterki, odkryjemy co się stanie kiedy jednorożec dostanie puste pudełko lub folię bąbelkową, odwiedzimy specjalny obóz dla jednorożców czy będziemy świadkami zmagań w jednej z najbardziej szanowanych jednorożcowych gier. Jest to oczywiście jedynie malutki wycinek całej treści.

Poszczególne historyjki, jak było to już wspomniane, głównie opierają się na prostym, ale bardzo przyjemnym w odbiorze humorze. Czasem autorka stara się jednak przemycić pod tym troszkę bardziej skomplikowaną treść, nie jest to jednak nadmiernie przesadzone i nie odgrywa tu żadnej znaczącej roli. Fibi i Jednorożec jest bowiem serią, po którą sięga się, aby oddać się chwili niezobowiązującej rozrywki i nic ponadto.

Niczego odkrywczego nie można również napisać na temat warstwy graficznej. Rysunki, były, są i pewnie do samego końca cyklu będą prostą, kolorową cartoonową formą prezentacji scenariusza (co doskonale do niego pasuje).

Nie pozostaje więc nic innego jak tylko polecić album Fibi i Jednorożec tom 9: Przyjaźń kulą się toczy fanom cyklu i wszystkim tym małym miłośnikom komiksów, którzy chcą odrobiny humoru.


  • Scenarzysta: Dana Simpson
  • Ilustrator: Dana Simpson
  • Tłumacz: Mateusz Lis
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 148×210 mm
  • Liczba stron: 176
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Cenę komiksu sprawdzisz na Ceneo.pl oraz znajdziesz go w ofercie Komiksiarnia Katowice.

Komiksiarnia Dobra popkultura


Fibi i Jednorożec tom 9: Przyjaźń kulą się toczy.
7/10

Ocena:

Prosta, ale bardzo przyjemna w odbiorze dawka komiksowego humoru, głównie kierowana do najmłodszego czytelnika.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x