Jeden jednorożec i dużo humoru – recenzja komiksu Fibi i jednorożec #7

Fibi i jednorożec #7 recenzja

Cykl Komiksy są super, powiększył się niedawno o kolejny tytuł zapewniający młodemu czytelnikowi solidną dawkę rozrywki i humoru. Albumem tym jest Fibi i jednorożec #7, w którym ponownie będziemy śledzić losy tytułowej zwariowanej dwójki bohaterów.

Fibi to niezwykle bystra, wrażliwa i przebojowa dziewięciolatka, która zyskała uznanie sporego grona czytelników. Jej popularność nie byłaby jednak tak duża, gdyby nie towarzysząca jej Marigold, która zdecydowanie nie jest zwykłym jednorożcem. Potrafi ona czarować, opiekować się dziećmi, publikować artykuły w czasopismach. Jest przy tym niezwykle inteligentna i zjawiskowo urocza. Jedyne czego jej brakuje to.. skromności.

Fibi i jednorożec #7 recenzja - grafika 1
Przykładowe rysunki: Egmont Polska

Siódma część serii autorstwa Dany Simpson nie zmienia się w stosunku do tego, z czym mieliśmy do czynienia w poprzednich częściach. Autorka stawia tu na porcję krótkich historyjek, w których proste żarty przeplatają się z bardziej skomplikowanym sarkazmem (zrozumiałem tylko dla dorosłych). Dzięki takiemu połączeniu z lektury komiksu czerpią przyjemność różne grupy wiekowe.

Na ponad 170 stronach poruszana tematyka jest dosyć szeroka. Bohaterki rozprawiają na temat sensu życia, rozmyślają na temat innych światów, zajmują się odrabianiem zadań domowych, oddają się prostej rozrywce, dbają o swój „piękny wygląd” czy uczą się tego, jak być „cool”. Niezależnie na której stronie otworzymy komiks, możemy być pewni, że znajdziemy tam coś, co znacząco poprawi nam humor. Obok tego tytuł uczy młodego odbiorcę czym jest prawdziwa przyjaźń i jak należy ją pielęgnować.

Urokliwość komiksu przejawia się również w jego oprawie graficznej. Rysunki to bardzo prosta cartoonowa forma, której największą zaletą jest żywa paleta barw. Nie ma tutaj kadrów, nad którymi można byłoby się zachwycać, nie zmienia to jednak faktu, że rysunki są doskonale dopasowane do żartobliwego scenariusza.

Jeśli więc ktoś pragnie oddać się chwili intensywnej prostej rozrywki lub szuka czegoś ciekawego dla swojej pociechy, to album Fibi i jednorożec #7 jest pozycją godną polecenia (zresztą jak cała seria).


  • Scenarzysta: Dana Simpson
  • Ilustrator: Dana Simpson
  • Tłumacz: Mateusz Lis
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 148×210 mm
  • Liczba stron: 176
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Fibi i jednorożec tom 7.
7/10

Ocena:

Prosta, ale bardzo przyjemna dawka komiksowej rozrywki zarówno dla małych, jak i dużych czytelników.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x