Recenzja komiksu – Enola i niezwykłe zwierzęta tom 3.

Enola i niezwykłe zwierzęta tom 3 recenzja

Enola i niezwykłe zwierzęta tom 3 to kolejna część przygód młodej weterynarki starającej się pomagać istotom prosto z legend i baśni. Pora sprawdzić jak album prezentuje się na tle poprzednich i czy tym razem udało się twórcy zaoferować czytelnikowi coś naprawdę niezwykłego.

W tomie Enola i niezwykłe zwierzęta tom 3 na czytelnika czekają dwie historie („Nieszczęśliwy wilkołak” i „Uwolnić gryfa!”). Druga z nich swoją strukturą przypomina wcześniejsze opowieści, więc nie ma sensu się na jej temat rozpisywać. Jest ona łatwa, prosta, przyjemna i kierowana głównie do najmłodszych dzieci.

Enola i niezwykłe zwierzęta tom 3 recenzja - grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska

Znacznie ciekawiej prezentuje się pierwsza z wymienionych historii. Enola postanawia w niej pomóc zrozpaczonej matce, szukającej ratunku dla swojego syna. Nie jest to jednak zwykły chłopiec, a ktoś kto pod wpływem pełni księżyca zmienia się w tytułowego Wilkołaka. Joris Chamblain serwuje tutaj odbiorcy naprawdę interesującą opowieść z kilkoma zaskakującymi zwrotami akcji, która może wywołać uśmiech zadowolenia nawet na twarzy kogoś starszego.

Trzonem historii ponownie są liczne nieporozumienia i nieumiejętność zaakceptowania przez świat pewnych odmienności. Emocjonalne elementy dobrze łączą się z wartką przygodą, dając możliwość zanurzenia się w naprawdę pięknej opowieści. Na duży plus należy zaliczyć również fakt, że twórca podchodzi do dobrze znanej „likantropii” z troszkę innej strony. Zamiast standardowej grozy, stara się on przedstawić trochę bardziej złożony problem, z którym musi borykać się młody bohater. Wszystko to oczywiście dopasowane jest do potrzeb młodszego odbiorcy, nie należy więc liczyć na nadmiernie „głębokie” treści.

Nie ma potrzeby mocno rozpisywać się na temat warstwy graficznej. Rysunki bowiem od samego początku serii, stoją na naprawdę dobrym poziomie. Kolorowa oprawa wizualna, kiedy tego potrzeba potrafi tutaj być troszkę „mroczniejsza”, nadal jednak zachwyca swoją dziecięcą estetyką.

Enola i niezwykłe zwierzęta tom 3 prezentuje się więc znacznie lepiej niż poprzednie tomy serii. Jeśli cykl pójdzie dalej w tym kierunku, ma szansę stać się czymś więcej niż tylko kolejną prostą komiksową serią dla najmłodszych.


  • Scenarzysta: Joris Chamblain
  • Ilustrator: Lucile Thibaudier
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×285 mm
  • Liczba stron: 68
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 3.
6/10

Ocena:

Delikatny powiew odmienności, który wpływa pozytywnie na serię i sprawia, że może ona zainteresować nie tylko najmłodszego odbiorcę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x