Recenzja komiksu – Cedryk tom 2.

Cedryk tom 2 recenzja

Gotowi na kolejną dawkę szaleństwa, łobuzerskich wybryków, humoru i treści skłaniających do głębszej refleksji? Jeśli tak to w ofercie Egmontu pojawił się album Cedryk tom 2, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Dzieci potrafią być bardzo mocno kreatywne w wymyślaniu nowych zajęć. Dorośli nie zawsze jednak potrafią docenić ową „pomysłowość”, szczególnie kiedy przyprawia ona ich o kolejne siwe włosy na głowie. Mistrzem zarówno w wymyślaniu sposobów na nudę, jak i przysparzaniu dorosłym nowych zmartwień, bez cienia wątpliwości jest Cedryk. Chłopak dosłownie na każdym możliwym kroku kombinuje co by tu nowego zmajstrować. Jego nietuzinkowy sposób bycia najwyraźniej to sprawa dziedziczna. Równie szalone pomysły wpadają bowiem również do głowy seniorowi rodu. Sędziwy dziadek nie jest klasycznym statecznym seniorem. Ciągle drzemie w nim spora dawka energii, którą czasem trzeba uwolnić.

Cedryk tom 2 recenzja - grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska

Cedryk tom 2 to zbiór trzech oryginalnych tomów serii (Dziadek skater, Przerwana lekcja, Pasożyt kanapowy). Podobnie jak w przypadku części pierwszej, na każdego, kto zdecyduje się sięgnąć po ten tytuł, czeka na niego gargantuiczna dawka szalonego humoru. Nie jest to jednak prosta rozrywka skierowana tylko do najmłodszego czytelnika. Za znaczącą większością dostępnych tu gagów, kryje się bowiem coś więcej. Scenarzysta Raoul Cauvin prezentując zwariowane przygody ośmioletniego chłopca, stara się jednocześnie w mocno prześmiewczy sposób zaprezentować złożone problemy świata (zarówno dzieci, jak i dorosłych). Twórca często w mniej oczywisty sposób dotyka wielu złożonych (czasem dramatycznych) problemów, które będą zrozumiałe tylko dla dorosłego czytelnika. Krótkie historie opowiedziane z uczuciem i humorem skrywają więc treści zarówno dla małych, jak i dużych odbiorców. We wszystkim tym zachowana jest potrzebna równowaga, dzięki czemu scenariusz komiksu czyta się z niekłamaną przyjemnością.

Cedryk tom 2 jest więc doskonałą pozycją dla każdego fana komiksu, który chce się oddać dawce lekkiej, ale przemyślanej rozrywki połączonej z przyjemną dla oka cartoonową oprawą rysunkową.


  • Scenarzysta: Raoul Cauvin
  • Ilustrator: Laudec
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 167×255 mm
  • Liczba stron: 144
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Komiksy są super! Cedryk. Dziadek skater. Tom 2.
8/10

Ocena:

Solidna dawka komiksowej rozrywki dla małych i dużych, którzy chcą sobie poprawić humor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x