Recenzja komiksu – Diabełki tom 3.

Diabełki tom 3 recenzja komiksu

Spragnieni szalonej i iście piekielnej dawki komiksowej rozrywki? Jeśli odpowiedź była twierdząca, to z pewnością ucieszy was fakt pojawienia się w ofercie wydawnictwa Egmont albumu Diabełki tom 3. Czyli kolejnej odsłony przygód dwójki mocno diabolicznego rodzeństwa.

Sięgając po recenzowany album Diabełki tom 3, kolejny raz mamy do czynienia ze zbiorem trzech prostych, ale wypełnionych po brzegi zwariowanym humorem historii. Podtytuł komiksu (Siostrom wstęp wzbroniony) dosyć dobrze obrazuje treść poszczególnych rozdziałów. Motywem przewodnim jest bowiem tutaj rywalizacja Niny i Tomka. Brat i siostra nieustannie bowiem kombinują jak sobie wzajemnie uprzykrzyć życie. O dziwo potrafią oni jednak kiedy sytuacja tego wymaga zakopać wojenny topór. Szczególnie jeśli chodzi o wykombinowanie nowego pomysłu jak przyprawić dorosłych o kolejne siwe włosy na głowie. Określanie ich “diabełkami” w końcu mocno zobowiązuje.

Diabełki tom 3 recenzja komiksu - przykładowy rysunek
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Olivier Dutto serwuje więc tutaj czytelnikowi solidną porcję mocno zwariowanych treści, w których skrajnie przerysowuje on rodzinne relacje. Młodzi bohaterowie to wulkany energii, która zostaje wykorzystana w dość diabolicznej formie. Naprawdę trudno jest więc komiksowi odmówić sporej dawki humoru. Przy większości zawartych tu żartów na twarzy czytelnika mimowolnie pojawia się uśmiech. Pozycja ta pozostaje jednak w cieniu innych serii (np. Ptyś i Bill). Brakuje bowiem tutaj moim zdaniem jakiegoś głębszego przesłania, które byłoby dla albumu pewną wartością dodaną.

Jeśli jednak ktoś pragnie prostego, acz intensywnego humoru, podanego w ładnej cartoonowej oprawie to Diabełki tom 3, jest pozycją, po którą zdecydowanie powinien on sięgnąć. Cała reszta znajdzie coś bardziej interesującego w ofercie dostępnej na naszym rynku.

Ceneo-reklama


  • Scenarzysta: Olivier Dutto
  • Ilustrator: Olivier Dutto
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 167×255 mm
  • Liczba stron: 144
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Komiksy są super! Diabełki. Siostrom wstęp wzbroniony. Tom 3.
7/10

Ocena:

Prosta dawka komiksowej rozrywki, która mocno bawi, ale brakuje jej pewnego rodzaju głębi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x