Recenzja komiksu – Czarolina tom 5.

Czarolina tom 5 recenzja komiksu

Wraz z pojawieniem się albumu Czarolina tom 5 kończy się wakacyjny kurs fantastykologii. Fani uroczej młodej bohaterki otrzymają w tym albumie odpowiedzi na nurtujące ich fabularne pytania, jednocześnie poczują przedsmak dalszej części tej magicznej historii.

Nie będę się tutaj zagłębiał w żadne szczegóły fabularne recenzowanego tomu. Historia w Czarolina tom 5 jest bowiem na tyle zwarta, że nawet pozornie drobna informacja może komuś zepsuć przyjemność z czytania. Wystarczy nadmienić, że piąta odsłona cyklu zamyka pierwszą część serii. Oznacza to nic innego jak domknięcie napoczętych wątków i wyjaśnienie kilku tajemnic.

Czarolina tom 5 recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Przedstawiony świat nadal jest intrygujący i na swój sposób zachwycający. Sylvia Douyé wie jak zapewnić czytelnikowi masę dobrej zabawy przy lekturze. Należy więc być gotowym na sporą liczbę zwrotów akcji. Dowiadujemy się tu jeszcze więcej o magicznych stworzeniach, odkrywamy nowe szczegóły historii wyspy, poznajemy dalsze losy profesora (po mocnym zakończeniu czwartej części). Jeśli to dla kogoś mało to ponadto bohaterowie ujawniają na swój temat wiele ciekawych rewelacji (na czele z główną bohaterką).

Wszystko to podane jest w naprawdę przyjemnej formie. Nie czujemy się przytłoczeni nadmiarem informacji (biorąc pod uwagę ograniczoną ilość stron komiksu). Autorka sporo tajemnic tutaj wyjaśnia, jednocześnie ciągle utrzymuje mroczną i tajemniczą otoczkę opowieści, tak aby zachęcić fana serii do sięgnięcia po kolejne tomy.

Kolejnym plusem jest oczywiście świetnie prezentująca się oprawa graficzna. Rysunki Paoli Antista emanują magią i tajemniczością. Ilustratorka potrafi również świetnie zobrazować mrok, którego w tym tomie zdecydowanie nie brakuje.

Krótko podsumowując, album Czarolina tom 5 jest świetnym zwieńczeniem pierwszego etapu historii. Ponadto ta fantastyczno-magiczna opowieść dla małych i dużych nadal mocno intryguje i z wielką ciekawością chce się sięgnąć po kolejne jej części.


Komiks znajdziesz na Ceneo.pl


  • Scenarzysta: Sylvia Douyé
  • Ilustrator: Paola Antista
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×285 mm
  • Liczba stron: 56
  • Oprawa: twarda
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Czarolina. Pan wyspy Vorn. Tom 5.
8/10

Ocena:

Mroczne, magiczne i zachwycające zwieńczenie pierwszego etapu historii, w której nadal drzemie siła zachęcająca do dalszego jej śledzenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x