Recenzja komiksu – Czarodzieje i ich dzieje tom 3.

Czarodzieje i ich dzieje tom 3 recenzja komiksu

W marcowym pakiecie komiksów wydawnictwa Egmont pojawił się album Czarodzieje i ich dzieje tom 3. Czyli kolejna porcja magicznych przygód Mikiego i jego towarzyszy. Tym razem na fana cyklu obok rozrywki czeka również pewna dość znacząca zmiana.

Poprzednie tomy serii autorstwa Stefano Ambrosio serwowały czytelnikowi dosyć zwartą przygodowo-magiczną historię. W Czarodzieje i ich dzieje tom 3 trend ten ulega pewnej przemianie. Komiks składa się bowiem z czterech oddzielnych rozdziałów/historii, do stworzenia których zostali również dopuszczeni inni scenarzyści. Na fana przygód arcymaga Mikiego i jego przyjaciół czeka tutaj nie tylko kontynuacja napoczętych wątków, ale również opowieść stanowiąca swoistego rodzaju prequel do całego cyklu. Brzmi to wszystko bardzo intrygująco. Czy tak też jest w rzeczywistości?

Czarodzieje i ich dzieje tom 3 recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Na pewno albumowi nie można niczego zarzucić pod kątem czysto rozrywkowym. Poszczególne rozdziały wypełnione są magią, wartką przygodą, licznymi zwrotami akcji, wyrazistymi Disneyowskimi bohaterami i przyjemnym w odbiorze humorem. Czysty „fun” płynący z obcowania z tym dziełem jest więc niezaprzeczalny.

Ponarzekać można jednak trochę na jakość tytułu, jeśli porówna się go bezpośrednio z poprzednimi tomami. Szczególnie widać to w scenariuszu Ambrosio i historii Lemuria. Ciężko nie odnieść tu wrażenia, że autorowi zabrakło trochę nowych pomysłów na rozwój dzieła. Mało tego wraz ze zbliżającym się końcem serii postanowił on wrzucić do opowieści wszystko, co tylko znajdowało się w jego głowie. Wedle starego powiedzenia „co za dużo to niezdrowo” mnogość wykorzystanych pomysłów prowadzi momentami do niepotrzebnego chaosu. Lepiej pod tym względem prezentują się historie autorstwa Marii Muzzolini i Matteo Venerusa

Najmniejszych uwag nie można mieć za to do oprawy rysunkowej. Prace grupy ilustratorów kolejny raz są wyśmienite, doskonale dopasowane do historii i mocno przyciągają uwagę odbiorcy (nie tylko tego najmłodszego).

Czarodzieje i ich dzieje tom 3 nie jest więc może dziełem wyśmienitym jak poprzednie części, nadal jednak jest to komiks, po który warto sięgnąć (szczególnie jeśli jest się fanem Disneya).


  • Scenarzysta: Stefano Ambrosio, Maria Muzzolini, Matteo Venerus Ilustrator: Lorenzo Pastrovicchio, Marco Palazzi, Alessandro Perina, Roberto Vian, Roberto Marini
  • Tłumacz: Jacek Drewnowski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 132×194 mm
  • Liczba stron: 400
  • Oprawa: twarda
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor

Komiks do znalezienia zarówno na Ceneo.pl oraz Komiksiarnia Katowice.

Komiksiarnia Dobra popkultura


Czarodzieje i ich dzieje tom 3.
7.5/10

Ocena:

Niezła dawka Disneyowsko-magiczno-przygodowej rozrywki, która jednak w porównaniu z poprzednimi tomami ma swoje pewne niedociągnięcia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x