Recenzja komiksu – Armada tom 4.

Armada tom 4 recenzja komiksu

Czwarta zbiorcza część przygód niezwykłej Navis wleciała do oferty wydawnictwa Egmont. Gotowi na nową dawkę kosmicznej akcji, od której naprawdę trudno jest się oderwać?

Album Armada tom 4 zawiera historie publikowane oryginalnie w częściach 13-16. Bez niepotrzebnego mocnego zagłębiania się w szczegóły fabularne, mamy tu okazję zobaczyć jak bohaterka bierze udział w nielegalnych wyścigach samochodowych, toczy walkę z bezwzględną maszyną do zabijania, chroni budowę willi pewnego miliardera czy szuka pewnej osoby znającej sekrety jej pochodzenia. Całą recenzję zasadniczo można byłoby tutaj zamknąć w jednym tylko zdaniu. Jeśli komuś podobały się poprzednie tomy to z lektury tego komiksu będzie zachwycony i czym prędzej powinien po niego sięgnąć. Zresztą chcąc cieszyć się pięknem i złożonością czwartej części, konieczna jest dobra znajomość poprzednich wydarzeń (najlepiej jest nawet odświeżyć sobie całą historię przed przystąpieniem do lektury).

Armada tom 4 recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska

Jean-David Morvan potrafi kreślić przemyślane, wielowątkowe i mocno angażujące historie, czego doskonałym przykładem jest właśnie ten komiks. O ile poprzednie historie (w ramach serii) były ze sobą dość luźno powiązane, to tym razem fabuła jest o wiele bardziej zbita. Zmienia się tu również oblicze Navis. Nie jest to już młoda i nieświadoma swojej roli (w wielkiej polityczno-galaktycznej machinie) bohatera, a dojrzała kobieta, która ciągle chce poznać sekrety swojej przeszłości i odnaleźć swoich pobratymców. Zabierając się za lekturę komiksu, można więc być pewnym, że opowieść będzie nie tylko mocno widowiskowa (co jest znakiem rozpoznawczym serii), ale również w wielu momentach mocno zaskakująca i zachęcająca odbiorcę do pewnych scenariuszowych refleksji. Otrzymamy tutaj również szereg odpowiedzi na pytania pojawiające się wcześniej w historii, co jasno pokazuje, że tytuł powoli zbliża się do swojego końca.

Niczego odkrywczego nie można napisać na temat warstwy graficznej. Rysunki były i są fenomenalne, a zdolność wydobycia przez Philippe’a Bucheta niesamowitej wizualnej głębi z pozornie prostego cartoonowego stylu jest czymś niezwykłym.

Ceneo-reklama

Nie pozostaje więc nic innego jak tylko kolejny raz się powtórzyć i polecić album Armada tom 4 każdemu, kto obcował z poprzednimi odsłonami.


  • Scenarzysta: Jean-David Morvan
  • Ilustrator: Philippe Buchet
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 196
  • Oprawa: twarda
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Armada tom 4.
9/10

Ocena:

Navis kolejny raz rzuca się w wir kosmicznej akcji, która potrafi być dla czytelnika mocno angażująca i zachwycająca.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x