Paradise Kiss tom 2 – recenzja mangi.

Paradise Kiss tom 2 recenzja mangi

W Paradise Kiss tom 2 poznajemy dalsze losy Yukari, która wraz z grupą utalentowanych i ekscentrycznych bohaterów zostaje wplątana w świat mody i młodzieńczej miłości. Czytelnicy widząc jak pokonuje ona wyzwania nowego etapu życia, zagłębiają się w urzekającą pełną miłości, pasji i samopoznania opowieść.

Tom 2 opiera się na fundamentach pierwszej odsłony, zagłębiając się w indywidualne zmagania i aspiracje głównych bohaterów. W miarę jak Yukari coraz bardziej angażuje się w świat mody, zaczyna kwestionować własną przeszłość i dostrzegać własne pragnienia i pasje. Fabuła ponownie porusza więc tematy samopoznania, tożsamości i pogoni za marzeniami w odświeżająco realistyczny i przystępny sposób. Tempo jest dobrze wyważone, płynnie przechodząc pomiędzy dramatycznymi momentami i spokojniejszymi emocjonalnymi scenami. Zawarte tu zwroty akcji sprawiają, że czytelnicy są mocno zaangażowani w treść i z niecierpliwością przewracają każdą stronę, aby zobaczyć, co wydarzy się dalej.

Narracja bada tu również złożoność miłości i związków. Romans między Yukari i George’em zajmuje centralne miejsce scenariusza. Ewolucja ich związku jest pięknie ukazana, z momentami czułości i bezbronności. Ponadto inne romantyczne relacje w grupie oferują różnorodne spojrzenia na miłość, dając czytelnikom wieloaspektowy obraz tego uniwersalnego tematu.

Ważną częścią historii pozostaje także aspekt modowy. Tom 2 jeszcze mocniej zagłębia się w świat projektowania mody, ukazując kreatywność bohaterów i pasję do ich rzemiosła. Szczegółowe ilustracje przedstawiają realia branży, pomagając czytelnikom zanurzyć się w tym świecie.

Grafika Yazawy jest więc piękna i wyrazista jak zawsze. Projekty postaci są wyraziste i zapadające w pamięć, a niuanse emocjonalne bohaterów są fachowo oddane poprzez mimikę i mowę ciała.

Paradise Kiss tom 2 recenzja - przykładowy rysunek.

Paradise Kiss tom 2 jest godną kontynuacją serii. Album wyróżnia się rozwojem postaci, głębią emocjonalną i eksploracją świata mody. Wszystko to sprawia, że czytelnik chce sięgnąć po kolejną część.


  • Scenarzysta: Ai Yazawa
  • Ilustrator: Ai Yazawa
  • Tłumacz: Aleksandra Watanuki, Aleksandra Siemiradzka
  • Wydawnictwo: Waneko
  • Oprawa: miękka w obwolucie
  • Papier: offset
  • Druk: czarno-biały
  • Data wydania: 19 maj 2023

Manga do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Waneko.


Paradise Kiss tom 2.
7.5/10

Ocena:

Ocena mangi Paradise Kiss tom 2.Wciągająca kontynuacja serii oferująca mieszankę mody, romansu i rozwoju osobistego. Ponadto opowieść i grafika Ai Yazawy tworzą fascynującą narrację, która utrzymuje czytelników w napięciu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x