Niesamowita przygoda Myszki Miki: Straszna Wyspa – recenzja komiksu.

Niesamowita przygoda Myszki Miki: Straszna Wyspa recenzja komiksu

Niesamowita przygoda Myszki Miki: Straszna Wyspa to nowa Disneyowska komiksowa przygoda w ofercie Egmontu. Jak sam tytuł wskazuje na czytelnika (nie tylko tego małego) oraz znanych bajkowych bohaterów czeka tu odrobina strachu i emocji.

Trio Miki, Goofy i Donald zdecydowanie nie mają zbyt wielu powodów, aby się nudzić. Zawsze bowiem pojawia się jakieś nowe zlecenie, dzięki któremu mogą udowodnić, jakimi to są doskonałymi detektywami. Tym razem muszą oni odnaleźć archeologa-amatora lorda Pepperminta, który zaginął w tajemniczych okolicznościach podczas swojej wyprawy odkrywczej. Bohaterowie z werwą zabierają się za to zadanie, nie spodziewając się jednak tego, że ich przygoda pełna będzie niebezpiecznych i strasznych wydarzeń.

Niesamowita przygoda Myszki Miki: Straszna Wyspa to nic innego jak współczesny hołd złożony najlepszym bohaterom Disneya oraz ukłon w stronę filmów przygodowych pokroju King Konga czy Indiany Jonesa. Aluzje i odniesienia do kina przygodowego są tu bardzo rozsądnie podane i co najważniejsze nadają one opowieści przyjemnego i angażującego rytmu.

Scenarzysta Alexis Nesme czerpie tutaj również pewne wzorce z albumu Horrifikland. Wykorzystuje on użyte tam mechanizmy, aby zanurzyć młodego czytelnika w dynamicznej i mile zaskakującej narracji. Ponadto wartką przygodę z kilkoma mocniejszymi zwrotami akcji doskonale łączy on z klasycznym uniwersum Disneya, które nigdy się nie starzeje.

Scenariusz pomimo swojej dość ograniczonej objętościowo formy jest więc bardzo przyjemny w odbiorze i zapewnia on chwilę intensywnej kreskówkowej rozrywki z nutką tajemniczości i odpowiednio dobrej grozy.

Mocną stroną albumu jest również jego oprawa graficzna. Alexis Nesme zadbał o to, aby zaprezentowany przez niego świat przypominał parki Disneylandu, które na każdym kroku potrafią czymś zaskoczyć i zachwycić. Klasyczną ładną kreskówkową oprawę zasila on tu ponadto bardzo ciekawym rozkładem kadrów czy kilkoma przemyślanymi angażującymi rozkładówkami (np. zagadka labiryntu, którą młody czytelnik sam może rozwiązać).

Niesamowita przygoda Myszki Miki: Straszna Wyspa recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowe rysunki: Egmont Polska.

Niesamowita przygoda Myszki Miki: Straszna Wyspa to więc wyśmienita rodzinna (z naciskiem jednak na młodszych odbiorców) pozycja, po którą powinien sięgnąć każdy fan klasycznego Disneya.


  • Scenarzysta: Alexis Nesme
  • Ilustrator: Alexis Nesme
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×285 mm
  • Liczba stron: 56
  • Oprawa: twarda
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 20 marzec 2024

Komiks do recenzji dostarczyło wydawnictwo Egmont. Album można również znaleźć w ofercie Komiksiarnia Katowice.


Ocena komiksu Niesamowita przygoda Myszki Miki: Straszna Wyspa. PLUSY: MINUSY:
Ciekawa historia z odrobiną grozy i tajemniczości. Historia jest dość krótka, a więc momentami musi ona trochę przyspieszyć.
Nieźle nakreśleni klasyczni bohaterowie.  
Świetnie prezentująca się oprawa graficzna.  

 

Niesamowita przygoda Myszki Miki: Straszna Wyspa.
8/10

Ocena:

Wartka przygodowa historia z klasycznymi bohaterami Disneya, która potrafi zapewnić młodemu czytelnikowi dużą dawkę dobrej rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x