Magiczna 7 tom 5: Rozdzielenie – recenzja komiksu.

Magiczna 7 tom 5 recenzja

W ofercie Egmont Polska pojawił się kolejny album przygód niezwykłych nastolatków. Wraz z debiutem komiksu Magiczna 7 tom 5 znajdujemy się w połowie magicznej historii, która ciągle pozostawia przed czytelnikiem wiele ukrytych tajemnic.

Prawda na temat pierwszych magów, którą Leo odkrył w biblioteczce swojego ojca, dość mocno wpłynęła na chłopaka. Postanowił się on odseparować od reszty grupy, która zresztą sama zaczęła się sypać. Mało kto ze sobą normalnie rozmawiał, a niektórzy powrócili do swoich starych nawyków. Nastolatka to już nic nie interesowało, chciał on bowiem mieć jak najmniej wspólnego z magami i całą sytuacją dziejącą się wokół nich. Mroczne siły tylko czekały na taką okazję, szybko zyskując nową moc. Przeciwstawić się im może tylko zgrany kolektyw młodych magów. Nie wiadomo jednak czy uda się ponownie zebrać grupę i czy będzie ona zdolna ze sobą współpracować.

Kid Toussaint dba o wysoki poziom stworzonej przez siebie historii i nie pozwala na to, aby zaczęła ona nudzić czytelnika. Dzięki temu każdy pojawiający się tom zawiera masę zaskakującej i angażującej treści. Tak też jest w przypadku recenzowanej piątej odsłony. Twórca znajduje tu właściwą równowagę pomiędzy pokazywaniem akcji, rozwijaniem tajemnic, prezentacją nastoletnich bohaterów z masą różnorakich problemów i dopełnieniem tego wszystkiego lekką dawką humoru. Dużą uwagę czytelnika przykuwa tu szczególnie nieźle prowadzony wątek konfrontacji świata dzieci i dorosłych. Dwóch różnych od siebie rzeczywistości, gdzie dobro i zło postrzegane jest zupełnie inaczej.

Zmiany w komiksie zaszły w jego oprawie graficznej wraz z pojawieniem się nowego ilustratora. Za rysunki odpowiada tu Kenny Ruiz, który w swoich pracach inspiruje się stylem mangowym. Taka forma graficzna całkiem dobrze pasuje jednak do samej historii, zresztą sam rysownik stara się w miarę trzymać wyznaczonej przez poprzedników ścieżki graficznej. Nie jest to może porywające piękno, ale kolorowa oprawa przykuwa uwagę czytelnika i stanowi dobre dopełnienie opowieści.

Magiczna 7 tom 5 recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Wraz z albumem Magiczna 7 tom 5 rozpoczyna się druga część serii, która jak na razie jest tak samo intrygująca, jak początek cyklu. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko polecić ten komiks każdemu, kto czytał wcześniejsze odsłony (o ile jeszcze po niego nie sięgnął).


  • Scenarzysta: Kid Toussaint
  • Ilustrator: Kenny Ruiz
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 14 czerwiec 2023

Komiks do kupienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie Egmont Polska.


Magiczna 7. Rozdzielenie. Tom 5.
7.5/10

Ocena:

Ocena Magiczna 7. Rozdzielenie. Tom 5.Solidna kontynuacja magicznej serii zapewniająca czytelnikowi (w różnym wieku) należytą porcję rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x