Legion Nieśmiertelnych #10: Świat Burz – recenzja książki.

Legion Nieśmiertelnych #10 recenzja

Świat Burz to dziesiąta już część serii Legion Nieśmiertelnych wydawanej na naszym rynku nakładem wydawnictwa Drageus Publishing House. Pora więc sprawdzić, w co tym razem wpakował się James McGill i czy ponownie wyjdzie on z tych kłopotów obronną ręką?

Każdy, kto miał do czynienia z serią, doskonale wie, że McGill często nie potrafi powstrzymać swojego języka i nieposkromionej natury. Można się więc dziwić, że został on wybrany do roli posłańca i wysłany do Układów Centralnych. Oczywiście nie spotkał się on tam z entuzjastycznym przyjęciem i koniec końców ponownie ściągnął on kłopoty na naszą planetę. Ziemia i jej mieszkańcy znowu muszą więc udowodnić swoją przydatność Galaktykom. Nie ma ku temu lepszej okazji niż wyprawa na tytułowy Świat Burz, gdzie na bohatera i Legion czekają nowe militarne wyzwania.

Kolejne wydane części serii w dużej mierze opierały się na podobnych schematach: McGill wplątywał się w nowe kłopoty, Legion brał udział w nowej krwawej i wyniszczającej kampanii wojennej, gdzieś w tle w tym samym czasie rozgrywały się większe galaktyczne intrygi. Elementy te również pojawiają się w recenzowanej książce Legion Nieśmiertelnych #10. Na pewno nie można jednak tytułu określić mianem nudnego i mało odtwórczego. Wręcz przeciwnie autor kreśli tu wydarzenia, które zwiastują nadejście nowego niezwykle ciekawego etapu historii. Każdy z wymienionych wątków przenika się tu na wielu płaszczyznach, nadając tytułowi znaczącej głębi, dzięki czemu kolejne strony pochłania się naprawdę bardzo przyjemnie.

Jedną z bardziej znaczących zalet scenariusza jest tu między innymi trochę inne niż dotychczas podejście do nieśmiertelności. Autor mocniej zagłębia się tu w negatywne skutki ciągłego wskrzeszania, które muszą mieć jakiś wpływ na człowieka (chociażby jego psychikę). Wątek jest intrygujący i nieźle prowadzony, mógłby on tu odgrywać nawet bardziej znaczącą rolę. Obok tego nie mogło tu również zabraknąć typowej dla serii mocniejszej akcji i humoru. Warstwa humorystyczna tym razem nie opiera się tylko na żartach z podtekstem (chociaż te nadal się pojawiają).

Każda róża ma jednak swoje kolce. W przypadku Legion Nieśmiertelnych #10 jest to zbyt hermetyczne zamknięcie się autora na znanych już bohaterów. Cały czas mamy do czynienia z tymi samymi postaciami i doskonale znamy już ich relacje. Co prawda Larson stara się tu w kilku momentach trochę bardziej zaskoczyć czytelnika, ale jest to zdecydowanie za mało. Tytuł potrzebuje świeżej krwi, którą może być np. córka McGilla.

Krótko podsumowując Legion Nieśmiertelnych #10: Świat Burz jest kolejną dobrą odsłoną serii, która zapewnia czytelnikowi należytą porcję rozrywki, ale ma swoje zauważalne wady/niedociągnięcia.


  • Autor: B.V. Larson
  • Wydawnictwo: Drageus Publishing House
  • Format: 125×195 mm
  • Liczba stron: 624
  • Oprawa: miękka
  • Data wydania: 23 marzec 2023

Książka do kupienia na CENEO. Inne warte uwagi publikacje znajdziesz również na Komiksiarnia Katowice.


Legion Nieśmiertelnych 10: Świat Burz.
8/10

Ocena:

Ocena Legion Nieśmiertelnych 10: Świat Burz.Solidna kontynuacja widowiskowej serii sci-fi, zapewniająca fanowi należytą porcję rozrywki i przygotowująca go na nowy etap całej historii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x