Kolejna podniebna przygoda – recenzja książki Bez pardonu

Bez pardonu - recenzja książki

Krzysztof Iwan powraca z kolejną porcją przygód Andrzeja Kamińskiego. Polski pilot pracujący w prywatnej firmie z siedzibą w Afryce tym razem staje się częścią konfliktu między Etiopią a Erytreą. Jednakże nie samym lotnictwem książka stoi, gdyż autor stara się również wgłębić w życie miłosne bohatera. Przygotujcie się na pełną akcji książkę, pt. Bez pardonu.

W najnowszej książce wydawnictwa WarBook czekają nas naprawdę fantastyczne bitwy powietrzne. Pojedynek głównego bohatera z etiopskim pilotem, inspirowany prawdziwymi podniebnymi walkami zrobi ogromne wrażenie, zarówno na amatorach militarnej literatury, jak i na wszystkich osobach wkręconych w świat lotnictwa.

Historia toczy się szybkim tempem. Nasi bohaterowie stają się częścią trwającej w Afryce wojny. Ma się jednak wrażenie, że ta wojna mogłaby toczyć się gdzieś obok nich, a ich rola wcale nie jest tutaj tak ważna, jakby nam to sugerował autor. Wszystko sprowadza się do powietrznego pojedynku Kamińskiego i kapitana Aklilu i zarabiania na wojnie.

W tak zwanym międzyczasie mamy okazję poczytać „cierpienia młodego Kamińskiego”, który nie może pogodzić się z utratą kobiety na rzecz swojego kumpla. I tak jesteśmy zalewani miłosnymi poradami jednego z jego współpracowników. Wnosi to sporo humoru i może odrobinę seksizmu, ale faceci już tacy bywają. Te sceny stanowią oddech dla podniebnych wyczynów bohaterów Bez pardonu.

Choć przy książce bawiłem się naprawdę dobrze, to odniosłem wrażenie, że nie opowiedziała nam nic nowego o Kamińskim, ani nie powala nas swoją treścią. Kwestie czysto lotnicze są doskonałe i to jest jedyny powód, dla którego warto sięgnąć po ten tytuł. W porównaniu do poprzedniej części, Na celowniku tytuł ten wypada jednak w moich oczach przeciętnie, a wręcz nudnawo.

Bez pardonu.
6/10

Ocena:

Lektura dla miłośników lotnictwa oraz fanów twórczości Krzysztofa Iwana, lecz nic specjalnego z gatunku książek militarnych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x