Kalinka tom 2: Gniew lisa – recenzja komiksu.

Kalinka tom 2: Gniew lisa recenzja

Pierwszy tom serii to była radosna i angażująca przygoda dla młodszego czytelnika, która potrafiła wywołać uśmiech zadowolenia na jego twarzy. Czy tak też jest w przypadku Kalinka tom 2: Gniew lisa? Pora się o tym przekonać.

Nastała jesień, a więc czas powrotu młodej bohaterki do ław szkolnych. Po intensywnych wydarzeniach, których była uczestnikiem w poprzednim tomie, jest to pewnego rodzaju wytchnienie i odpoczynek. Jeszcze lepiej w kwestii potrzebnego relaksu sprawdza się krótki wypad do lasu wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem. Nikt nie mógł się jednak spodziewać tego, że mała wycieczka będzie początkiem nowej wielkiej przygody. Na drodze Kalinki pojawia się bowiem mściwy Król Jesieni i Kasztanowi Rycerze. To z kolei prowadzi do kilku poważnych wydarzeń i zaburzenia harmonii pór roku. Musi więc ona ponownie stawić czoła zagrożeniu i przy okazji odkrywać nową porcję sekretów piętrzących się wokół niej.

Album Kalinka tom 2: Gniew lisa to więc nic innego jak nowa pełna zwrotów akcji przygoda, która naprawdę potrafi zaangażować i zaskoczyć młodego czytelnika. Zaserwowana tu historia być może nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, ale została ona zrealizowana w naprawdę przyjemnej formie. Po raz kolejny Karensac i Pico oferują nam bowiem bardzo dobrze poprowadzoną opowieść z momentami akcji, dramatu, wyrazistych emocji i stopniowo odkrywanych tajemnic. Podobnie jak w tomie pierwszym, nie zabraknie także beztroski i humoru, które dodadzą komiksowi dziecięcej lekkości (która może się spodobać nawet komuś starszemu).

Kalinka tom 2: Gniew lisa recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Kultura Gniewu.

Kolejną zaletą tytułu jest bardzo inteligentne przeplatanie tu przez twórcę akcji i głębszych refleksji. Przewracając kolejne strony, młody odbiorca skonfrontowany zostanie z kilkoma poważniejszymi tematami jak przyjaźń, empatia czy odwaga. Treść nie jest przy tym nadmiernie moralizatorska.

Ostatnim plusem tytułu jest jego oprawa graficzna. Lekka prosta kolorowa stylistyka doskonale dopasowuje się do samej historii. Nie jest to najbardziej efektowna kreska, ale efektywności w postaci przyciągania uwagi czytelnika nie można jej odmówić.

Album Kalinka tom 2: Gniew lisa można więc śmiało polecić każdemu młodemu pasjonatowi komiksów, który pragnie odrobiny przygodowej ekscytacji i humoru przed snem.


  • Scenarzysta: Thom Pico
  • Ilustrator: Karensac
  • Tłumacz: Julia Szustak
  • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
  • Format: 160×200 mm
  • Liczba stron: 112
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 22 wrzesień 2023

Komiks do znalezienia na Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Kultura Gniewu.


Kalinka tom 2: Gniew lisa.
8/10

Ocena:

Ocena komiksu Kalinka tom 2: Gniew lisa.Mały format komiksu z wielkimi przygodami, które powinny zachwycić dziecięcą publiczność, zapewniając im porcję solidnych popkulturowych doznań.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x