Hazbin Hotel – recenzja serialu (sezon 1).

Hazbin Hotel sezon 1 recenzja

Choć ostatnie lata to wysyp wielu animacji dla dorosłych, to niewiele z nich prezentowało wysoki poziom jakościowy. Większość zdawała się zrobiona na jedno kopyto i mało kto był nimi zainteresowany. Zawsze jednak pozostaje nadzieja, że gdzieś w odmętach przeciętności pojawi się coś naprawdę ciekawego. Czy tak jest w przypadku najnowszego tytułu Amazon Prime Video zatytułowanego Hazbin Hotel?

Hazbin Hotel nie jest pierwszą animacją dla dorosłych poruszającą się po piekielnej tematyce. Mieliśmy już kilka takich pozycji, np. Biedny diabeł czy Mały demon. Nie sprowadzały one jednak miejsca akcji do samego piekła. Tak właśnie jest w przypadku recenzowanego serialu. Animacja przedstawia bardzo ciekawe spojrzenie na kwestie odkupienia i rozgrzeszenia. Przy okazji robi to z odpowiednią dawką humoru oraz, co okazało się największą niespodzianką, w rytmie musicalowych utworów.

Główną bohaterką serialu Amazona jest Charlie, córka Lucyfera i Lilith. Wpada ona na genialny pomysł, który ma zaradzić przeludnieniu piekła. Jest nim otworzenie swego rodzaju resocjalizacyjnego hotelu, który dałby potępionym duszom szansę na odkupienie i pójście do nieba. Na papierze brzmi to fantastycznie, ale w rzeczywistości nie jest to taka łatwa sprawa. Dziewczyna dość szybko się o tym przekonuje. Na jej drodze pojawiają się kolejne przeszkody na czele z prowadzącymi czystkę w piekle aniołami.

Jest to animacja dla dorosłych, ale według mnie, biorąc pod uwagę wiele innych tytułów z tej kategorii, nie jest przesadnie brutalna, czy wulgarna. Oczywiście, wulgarne słowa padają w trakcie pierwszego sezonu na porządku dziennym. Do tego w tle rozgrywa się wojna między aniołami a demonami, z którą wiąże się demolka piekła na całego. To wszystko twórcy przedstawili nam jednak w bardzo przemyślanym i po prostu dobrym stylu. Oryginalne, wprowadzające powiew świeżości okazały się musicalowe przerywniki. Sceny, gdy bohaterowie ni stąd, ni zowąd zaczynają śpiewać o swoich problemach, czy aspiracjach to jeden z najjaśniejszych punktów Hazbin Hotel.

Nasza bohaterka, pomimo bycia córką władcy piekieł, wcale nie jest w piekle ubóstwiana. Można wręcz powiedzieć, że jest looserką. Jednakże nie poddaje się, zaraża swoją pozytywną energią. Sprawia wrażenie zupełnego przeciwieństwa mieszkanki piekła. Tym samym stanowi bardzo interesującą postać, której losy widz ma ochotę śledzić.

Sama animacja jest dynamiczna i kolorowa. W Polsce mamy dostępną wersję z lektorem, więc mamy okazję usłyszeć aktorów, podkładających głosy postaciom. Piszę o tym nie bez powodu, gdyż sprawdzają się w swoich rolach świetnie, choć z pozoru część nie wydaje się pasować do charakteru i wyglądu bohaterów. Wygląda to i brzmi naprawdę fajnie i porządnie. Jednakże, biorąc pod uwagę nietypową tematykę i dość absurdalne wydarzenia utrzymane w tonie skierowanym dla dorosłych, można było spodziewać się nieco bardziej oryginalnego stylu animacji. Być może bardziej krzykliwego i kontrowersyjnego.

Jeśli jednak szukacie serialu animowanego, głównie w celach rozrywkowych, to Hazbin Hotel jest tym właśnie tytułem. Jeśli z kolei szukacie czegoś z nieco głębszym przesłaniem, to takowe też tutaj znajdziecie. Generalnie, nie jest to produkcja, która potrafi każdego zachwycić. Warto jednak dać jej szansę, jeśli tylko ma się chwilę wolnego czasu.

Źródło YT: Amazon Prime.


  • Odcinki (1 sezon): 8
  • Premiera: Styczeń 2024
  • Studio: Amazon Studios
  • Źródło: Amazon Prime
  • Gatunek: Musical, Czarna komedia, Animacja dla dorosłych

Hazbin Hotel. Sezon 1.
7/10

Ocena:

Kolorowa animacja dla dorosłych z mnóstwem akcji dziejącej się w rytm musicalowych piosenek, która potrafi zapewnić chwilę intensywnej rozrywki.

Ocena serialu Hazbin Hotel. Sezon 1. ZALETY: WADY:
Dość oryginalny pomysł na fabułę. Klimat, który nie każdemu przypadnie do gustu.
Świetne musicalowe kawałki. Niektóre wątki są dość infantylne.
Dynamiczna akcja.  
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x