Hayden War tom 9: Pośród wrogów – recenzja książki.

Hayden War tom 9: Pośród wrogów

Wszystko ma swój początek i koniec. Dotyczy to między innymi przygód Sorilli Aidy, która w Hayden War tom 9: Pośród wrogów ostatni raz chwyta za broń. Jej cel jest prosty zdobyć odpowiedzi na nurtujące ją pytania i przy okazji ostatecznie zaprowadzić prawdziwy pokój.

Oficjalnie wojna pomiędzy Sojuszem a SOLCOM-em zakończyła się. Niechęć i nienawiść do wroga po obu stronach nadal jest jednak silna. Co baczniejsi obserwatorzy widzą więc, że do prawdziwego pokoju jeszcze daleka droga. Do tego grona zalicza się między innymi dobrze znana wszystkim Aida. Bohaterka, którą cały czas dręczą niepewności i pytania, na które musi znaleźć odpowiedzi. Jednym z nich jest odkrycie, co tak naprawdę było przyczyną trwania wieloletniego konfliktu. Wyrusza więc ona na swoją ostatnią misję, aby jeszcze raz zmierzyć się ze swoimi wrogami i ostatecznie odkryć prawdę, dzięki której będzie mógł zapanować prawdziwy pokój.

Poprzednie części sagi autorstwa Evana Currie dość dosadnie pokazały, że potrafi on kreślić dobre widowiskowe sci-fi. Niezły poziom cyklu przekłada się więc bezpośrednio na jego ostatnią odsłonę. Hayden War tom 9 już od pierwszych rozdziałów dostarcza fanowi mocnej dawki akcji, która powinna go trzymać w napięciu do ostatniej strony.

Zróżnicowany scenariusz prowadzony jest tu w idealnym wręcz tempie. Kiedy fabuła tego wymaga, autor dostarcza czytelnikowi sowitej porcji adrenaliny. Chwilę później uspokaja on atmosferę, tak aby przygotować fana na kolejną dawkę akcji lub zaskakujący zwrot fabularny. Najmniejszych powodów do narzekanie nie ma również, jeśli chodzi o ogólny klimat powieści. Kolejny raz mocno angażuje on odbiorcę, pozwalając mu się intensywnie zagłębić w przedstawionym świecie, który nadal skrywa wiele swoich sekretów.

Chyba najważniejszym plusem książki jest inteligentne i satysfakcjonujące domknięcie napoczętych wątków i danie czytelnikowi odpowiedzi na nurtujące go pytania. Dotyczy to również głównej bohaterki, która konsekwentnie zbliża się do końca swoich przygód i nareszcie będzie mogła zasłużenie odpocząć.

Pośród wielu zalet pozycji niestety można tu również doszukać się pewnych minusów. Najpoważniejszym z nich moim zdaniem (ocena mocno subiektywna) jest kompletnie niepotrzebne przesiąkanie niektórych fragmentów książki poglądami politycznymi autora oraz usilne dopasowanie pewnych scen do obecnej wszechobecnej poprawności. Nie jest to co prawda bardzo poważna wada, która zepsułaby odbiór całości, ale niektórych odbiorców może to trochę irytować.

Ostatecznie Hayden War tom 9: Pośród wrogów jest jednak naprawdę dobrym zwieńczeniem serii, którą warto polecić każdemu miłośnikowi militarnego sci-fi (o ile jeszcze jej nie czytał).


  • Autor: Evan Currie
  • Wydawnictwo: Drageus Publishing House
  • Format: 125×195 mm
  • Liczba stron: 352
  • Oprawa: Miękka
  • Data wydania: 22 lipiec 2023

Książkę do recenzji dostarczyło wydawnictwo Drageus Publishing House. Więcej dobrych książkowych pozycji możecie znaleźć również na Komiksiarnia Katowice.


Hayden War tom 9: Pośród wrogów.
7.5/10

Ocena:

Solidny, widowiskowy i satysfakcjonujący finał niezłej serii sci-fi, która może spodobać się wielu fanom gatunku.

Ocena książki Hayden War tom 9: Pośród wrogów. ZALETY: WADY:
Solidna porcja widowiskowej akcji. Kilka niepotrzebnych fragmentów przesiąkniętych prywatnymi poglądami autora.
Niezłe tempo fabuły i kilka ciekawych zaskoczeń scenariuszowych.  
Kolejny raz gówna bohaterka mocno błyszczy.  
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x