Hayden War tom 8: Pogranicze w ogniu – recenzja książki.

Hayden War tom 8 recenzja książki

Pięć lat i trzy miesiące, tyle fani twórczości Evana Currie musieli czekać na pojawienie się książki Hayden War tom 8: Pogranicze w ogniu. Czy było warto?

Hayden War tom 8: Pogranicze w ogniu jest trzecim tomem serii dziejącym się po zakończeniu wieloletniej krwawej kosmicznej wojny. Treść książki stanowi kontynuację wydarzeń, które autor napoczął w poprzedniej odsłonie. W centrum całej akcji znajduje się tu Sorilla Aida bohaterka, która niezbyt długo mogła cieszyć się beztroską i spokojem po zrzuceniu pancerza bojowego. Mocno angażuje się ona w pewne śledztwo prowadzone wspólnie przez Sojusz i SOLCOM na planecie Allahu Akbar. Szybko odkrywa ona, że za pewnymi wydarzeniami kryj się większy i bardzo niebezpieczny spisek, a jedyną osobą, które może go powstrzymać, jest właśnie ona.

Cała seria jak do tej pory opierała się na charyzmatycznych bohaterach, wciągającej fabule i wyrazistej dawce akcji. Wszystkie te elementy stanowią również części składowe tomu ósmego. Autor prowadzi historię w taki sposób, aby cały czas trzymać czytelnika w napięciu i powoli odkrywać przed nim nowe tajemnice. Mocną stroną dzieła jest również trochę odmienione oblicze głównej bohaterki. Nadal jest ona wyśmienitym żołnierzem, który potrafi sobie radzić prawie w każdej okoliczności. Jednak lata spędzone na pierwszej linii frontu odcisnęły pewne piętno na jej duszy, o czym mamy okazję się tu kilkukrotnie przekonać.

Obok pozytywów dzieła niestety nie brakuje tu również pewnych niedociągnięć. Najbardziej zauważalne są one w końcówce książki, kiedy to twórca serwuje nam sporą dawkę nagłych, mocno zaskakujących i nie zawsze logicznych zdarzeń. W pewnym momencie można odnieść wręcz wrażenie, że autorowi nie spodobało się, w jakim kierunku podąża fabuła i postanowił ją drastycznie zmienić. Nie miał on jednak na to zbyt wiele czasu, więc postanowił mocno popuścić wodzę wyobraźni, starając się zaskoczyć i zaszokować fana serii. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że w późniejszych tomach będzie on umiał racjonalnie wytłumaczyć zaprezentowane wydarzenia i jednocześnie uzupełnić pewne powstałe luki fabularne.

Pomimo tego, że końcówka Hayden War tom 8 pozostawia trochę do życzenia, nadal mamy jednak do czynienia z niezłą powieścią sci-fi, po którą fani serii powinni czym prędzej sięgnąć.


  • Autor: Evan Currie
  • Wydawnictwo: Drageus
  • Format: 125×195 mm
  • Liczba stron: 336
  • Oprawa: Miękka
  • Data wydania: 20 kwiecień 2023

Książka do kupienia na CENEO. Po więcej ciekawych publikacji zapraszam również na Komiksiarnia Katowice.


Hayden War tom 8: Pogranicze w ogniu.
7/10

Ocena:

Ocena książki Hayden War tom 8: Pogranicze w ogniu.Kolejna niezła odsłona kosmicznej serii, zapewniająca czytelnikowi należytą dawkę rozrywki, chociaż mająca swoje zauważalne niedociągnięcia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x