Dr. Stone tom 22 – recenzja mangi.

Dr. Stone tom 22 recenzja

Od kilku rozdziałów było już wiadomo, że Królestwo Nauki będzie musiało prędzej czy później zmierzyć się ze ścigającymi ich siłami Stanleya. Ten moment nadszedł tomie dwudziestym drugim, który pełny jest akcji i mocnych zwrotów fabularnych.

W albumie Dr. Stone tom 22 dosłownie od pierwszej strony toczy się zacięta walka o dostęp do Meduzy, która jako jedyna broń może przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron. Wszystko to ma oczywiście swoją mocno wygórowaną cenę. Dla czytelnika mangi oznacza to jednak naprawdę intensywną i mocno angażującą dawkę treści, która niejednokrotnie potrafi tu zaskoczyć.

Autor w recenzowanej mandze odstępuje od charakterystycznej dla serii mieszanki nauki i humoru. Na pierwszy plan komiksu wysuwa się tu wspomniana już akcja, w niektórych momentach przybierająca dość brutalnego oblicza. Zdecydowanie nikt nie powinien się więc przy tytule nudzić, a wprowadzany przez bohaterów w życie plan mający zmienić fundamenty świata zachwyca dosłownie na każdej stronie. Im dalej posuwamy się w lekturze treści, tym obserwujemy więcej konfrontacji, mnożą się również gwałtowne zwroty fabuły prowadzące do nieoczekiwanych wręcz szokujących momentów. Twórca nie boi się więc wstrząsnąć czytelnikiem, wyrywając go z jego naukowo-humorystycznej strefy komfortu i przygotowując na jeszcze większą dawkę emocji, która powinna nadejść w kolejnych ostatnich już tomach.

Nadmiar widowiskowości może jednak troszkę za bardzo przytłoczyć, a co za tym idzie sama treść dla części odbiorców może być trochę za bardzo chaotyczna. Szybko jednak idzie przywyknąć do nowego oblicza serii i wtedy z niekłamaną przyjemnością pochłania się kolejne strony mangi.

Niczego odkrywczego nie można napisać na temat warstwy graficznej, ta nieustannie prezentuje się znakomicie, stanowiąc perfekcyjne dopełnienie scenariusza. Tak też jest w tym przypadku, kiedy to Boichi prezentuje swój kunszt genialnego rysownika.

Dr. Stone tom 22  recenzja - rysunek.

Dr. Stone tom 22 jest więc tomem zmieniającym w pewnym sensie oblicze serii. Fani cyklu mogą być początkowo albumem zaskoczeni, ale ostatecznie i tak na ich twarzach pojawi się uśmiech zadowolenia i satysfakcji.


  • Scenarzysta: Riichiro Inagaki
  • Ilustrator: Boichi
  • Tłumacz: Agnieszka Zychma
  • Wydawnictwo: Waneko
  • Oprawa: miękka w obwolucie
  • Papier: offset
  • Druk: czarno-biały
  • Data wydania: 22 maj 2023

Manga do znalezienia na Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Waneko. Komiksy w dobrych cenach znajdziesz również na CENEO.


Dr. Stone tom 22.
8.5/10

ocena:

Ocena mangi Dr. Stone tom 22.Mocna dawka akcji i pewnych fabularnych rewolucji, które powinny mocno zaskoczyć a ostatecznie również mocno zachwycić fanów serii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x