Assassin’s Creed Valhalla: Ukryta księga – recenzja komiksu.

Assassin's Creed Valhalla: Ukryta księga recenzja komiksu

Egmontowa kolekcja komiksów na podstawie gier powiększa się o kolejną pozycję. Tym razem jest to coś dla fanów dzieł Ubisoftu, czyli album Assassin’s Creed Valhalla: Ukryta księga. One-shot zabierający czytelnika do świata spisków, tajemnic i zabójstw.

Tytuł jak sama nazwa wskazuje, jest powiązany z growym hitem Ubisoftu. Po komiks bez większych przeszkód może jednak sięgnąć każdy. Akcja albumu rozgrywa się bowiem po zakończeniu głównego wątku gry. Fabuła koncentruje się na Eivor która za wszelką cenę chce odnaleźć brata. Swoje miejsce znajdą tu również dwie inne wyraziste i ciekawe postacie. Jedną z nich jest klasztorny kopista Edward, który pragnie zdobyć wiedzę, nawet jeśli będzie ona dla niego bardzo niebezpieczna.

Przewracając kolejne strony Assassin’s Creed Valhalla: Ukryta księga zanurzamy się więc w historii pełnej akcji, tajemnic, mistycyzmu, śmierci, przemocy i mitów. Wszystko to zostało sprawnie połączone w zwartą i dość przyjemną w odbiorze całość. Historia jest wartka, poprawnie prowadzona z kilkoma mocniejszymi (chociaż niekoniecznie zaskakującymi) zwrotami akcji oraz trzema naprawdę dobrze napisanymi głównymi bohaterami.

Pozytywny odbiór tytułu nie sprawia jednak, że album staje się pozycją wybitną. Mathieu Gabella stworzył ciekawe i dość angażujące dzieło, o którym szybko się jednak zapomni po odłożeniu komiksu na półkę. Całość historii została zamknięta na zaledwie 88 stronach. Fabuła więc dość szybko mknie do przodu nie pozwalając sobie na zbyt mocne zgłębianie poruszanych wątków. Wydarzenia stają się przez to dość przewidywalne i fani tego typu twórczości raczej nie znajdą tu nic, co by ich mocno zaskoczyło.

Trochę mocniej w pamięć czytelnika zapadną przyjemne dla oka rysunki Paolo Traisciniego. Artysta postawił tu na wiele kinowych ujęć podkreślających dynamikę akcji. W jego pracach można się również doszukać wielu poukrywanych szczegółów potęgujących tajemniczość historii.

Assassin's Creed Valhalla: Ukryta księga recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Assassin’s Creed Valhalla: Ukryta księga jest więc tytułem dobrym i wartym przeczytania zarówno przez fanów gry, jak i miłośników historyczno-przygodowego komiksu. Obie te grupy powinny być z albumu równie zadowolone.


  • Scenarzysta: Mathieu Gabella
  • Ilustrator: Paolo Traisci
  • Tłumacz: Nika Sztorc
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×285 mm
  • Liczba stron: 88
  • Oprawa: twarda
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 27 wrzesień 2023

Komiks do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Egmont.


Assassin's Creed Valhalla. Ukryta księga.
7/10

Ocena:

Ocena komiksu Assassin's Creed Valhalla. Ukryta księga.Poprawna porcja przygodowo-historycznej treści, która zapewnia krótką, acz przyjemną dawkę komiksowej rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x