Yakari: Potwór z jeziora – recenzja komiksu.

Yakari: Potwór z jeziora recenzja

Po krótkiej przerwie mały, ale dzielny Indianin powraca ze swoimi przygodami do oferty Egmontu. Sięgając po album Yakari: Potwór z jeziora zarówno mali, jak i duzi czytelnicy mogą więc oczekiwać przyjemnej w odbiorze dawki komiksowej rozrywki.

Pewnego jesiennego dnia Yakari wraz ze swoim wiernym rumakiem postanowił odwiedzić bobry. Okazuje się jednak, że jego zwierzęcy przyjaciele mają poważne kłopoty. Część dorosłych zwierząt zniknęła w tajemniczych okolicznościach, a mały Lipek jest poważnie chory. Szybko trzeba więc podjąć specyficzną kurację, w której to pomaga Yakariemu inny jego przyjaciel. Przy okazji w pobliskim jeziorze zostaje odkryty prawdziwy potwór. Czyżby to on stał za zniknięciem zwierząt? Młody Indianin musi wyjaśnić całą sprawę i zmierzyć się z przerażającym stworem.

Sięgając po album Yakari: Potwór z jeziora każdy fan serii może spodziewać się szeregu sprawdzonych schematów, które nieustannie wywołują uśmiech zadowolenia na twarzy czytelnika. Podobnie jak w poprzednich odsłonach Job sprawnie łączy przygodę, różnorakie emocje, bardziej dramatyczne momenty, odrobinę humoru i ciekawie zaprezentowaną opowieść o rdzennych Amerykanach. Ponadto tym razem historia, a zwłaszcza jej finał może być mocno zaskakujący dla młodszego czytelnika.

Niczego odkrywczego nie można napisać na temat warstwy graficznej. Derib jak zawsze stawia tu na prostą kolorową stylistykę, która mocno przyciąga wzrok, jednocześnie potrafi się dopasować do scenariuszowych wydarzeń.

Yakari: Potwór z jeziora recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Yakari: Potwór z jeziora jest więc kolejnym przyjemnym w odbiorze albumem serii, po który zdecydowanie warto sięgnąć.


 • Scenarzysta: Job
 • Ilustrator: Derib
 • Tłumacz: Maria Mosiewicz
 • Wydawnictwo: Egmont
 • Format: 216×285 mm
 • Liczba stron: 48
 • Oprawa: miękka
 • Druk: kolor
 • Data wydania: 6 grudzień 2023

Komiks do znalezienia na Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Egmont Polska.


Yakari. Potwór z jeziora. Tom 17.
8/10

Ocena:

Ocena komiksu Yakari. Potwór z jeziora. Tom 17.Kolejna przyjemna w odbiorze dawka humoru i przygody, która dodatkowo tym razem potrafi mile zaskoczyć czytelnika pewnym zwrotem akcji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x