Wiedźmun 2 – recenzja komiksu.

Wiedźmun 2 recenzja komiksu

Kultowe dzieło CD Projekt RED jest już przez was znane na wylot? Już dawno przeczytaliście wszystkie książki pana Andrzeja Sapkowskiego? Obejrzeliście wszystkie dostępne odcinki pewnego serialu bez Henry’ego Cavilla? Ciągle jednak wam mało? W takim razie nie pozostaje nic innego jak tylko chwycić w dłoń album Wiedźmun 2, czyli nic innego jak kontynuację przygód przebojowego Gierwalda.

Podtytuł albumu „Przed wyprawą zbierz drużynę” jasno daje do zrozumienia, że na czytelnika czeka tu wartka przygoda szczelnie wypełniająca 64 strony komiksu. Los chce, że ścieżki Gierwalda, czarodziejki Dżenifer i kilku innych znanych postaci ponownie się krzyżują (każdy, kto czytał pierwszy tom wie, że będzie się więc działo). Muszą oni jednak odłożyć niesnaski na bok i połączyć siły, jeśli chcą wykonać swoje zadania.

Zwariowany humor, fantazyjność i widowiskowa przygoda to jednak niejedyne treści, jakie można znaleźć w albumie autorstwa Tomasza Samojlika. Mamy tu również okazję odkryć kilka tajemnic, pod którymi kryje się jakieś głębsze przesłanie. Twórca serii bawi się bowiem znanymi schematami i licznymi popkulturowymi nawiązaniami starając się poruszyć kilka głębszych ważnych kwestii. Mamy tu głównego bohatera, który wyraźnie cierpi na pewne problemy i często jest mocno zagubiony (po chlaniu różnorakich eliksirów nie jest to raczej dziwne). Jest także niezwykły świat, w którym potwory, na które poluje Wiedźmun niekoniecznie są tak straszne, jak mogłoby się wydawać (często to ludzie są straszniejsi od nich). Scenarzysta w ten sposób porusza między innymi pewne zagadnienia ekologiczne. Nie robi tego jednak w sposób nachalny (jak to ma miejsce w innych dziełach), dzięki czemu całość o wiele bardziej trafia do czytelnika (niezależnie od wieku).

Doskonałym dodatkiem do historii jest kolorowa oprawa graficzna. Rysunki są może dość proste, momentami wręcz surowe, ale mają w sobie niepodrabialny urok, któremu naprawdę trudno jest się oprzeć. Zresztą cała ta stylistyka nadaje serii mocnej wyrazistości, która na długo pozostaje w głowie czytelnika.

Wiedźmun 2 recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Kultura Gniewu.

Każdy fan humoru, fantastyki i Gierwalda niezależnie od wieku powinien więc czym prędzej sięgnąć po album Wiedźmun 2, w celu odbycia satysfakcjonującej sesji popkulturowej.


  • Scenarzysta: Tomasz Samojlik
  • Ilustrator: Tomasz Samojlik
  • Wydawnictwo: Kultura Gniewu
  • Format: 165×235 mm
  • Liczba stron: 64
  • Oprawa: twarda
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 24 czerwiec 2023

Komiks do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Kultura Gniewu.


Wiedźmun 2.
9.5/10

Ocena:

Ocena komiksu Wiedźmun 2.Wyśmienita dawka fantastycznego humoru i przygody, która zapewni czytelnikowi masę doskonałej rozrywki (niezależnie od wieku).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x