Saga Orków tom 2: Shakara – recenzja komiksu.

Saga Orków tom 2: Shakara recenzja komiksu

Dwaj bracia, Balbok i Rammar w drugim tomie serii Saga Orków kontynuują swoją niebezpieczną podróż po świecie fantasy, stawiając czoła nowym wyzwaniom, zagrożeniom i wrogom. Ich cel jest jeden dotrzeć do pewnej świątyni i zdobyć ważną mapę.

Umowa, jaką dwaj bracia zawarli z niegodziwym magiem, pcha ich ciągle do przodu. Obecny cel to świątynia Shakary, gdzie ma znajdować się mityczna mapa. Nikt im jednak nie powiedział, że będzie nią wyniosła elfia arcykapłanka, sprawiająca naprawdę sporo kłopotów. Zanim jednak dojdzie do spotkania tej trójki, orczy bohaterowie będą musieli przeżyć trochę innych intensywnych przygód.

Saga Orków tom 2: Shakara to nic innego jak kolejna porcja prostej widowiskowej fantastyki. Zaserwowany tu scenariusz oparty jest głównie na kalkach tego, co w gatunku fantasy widzieliśmy już tysiące razy. Pomimo tego komiks czyta się naprawdę z niekłamaną przyjemnością.

Uwagę czytelnika przykuwają tu głównie dwa elementy: bohaterowie i czarny humor. Balbok i Rammar słyną z ciętego języka i sarkastycznych uwag, co zapewnia rozrywkę nawet w mrocznych momentach. Żarty może nie są zawsze najwyższych lotów, ale potrafią one wywołać uśmiech na twarzy czytelnika i co najważniejsze są dobrze wkomponowane w samą fantazyjną opowieść.

Ciekawie prezentują się również sami bracia, którzy w drugim tomie mają więcej okazji do zaprezentowania swojej różnorodnej natury. Balbok jest bardziej odpowiedzialny i opiekuńczy, sprawniej też posługuje się orężem. Rammar jest zaś wciąż nadmiernie impulsywny. Jest on żądny przygody, ale swoją odwagę i wojowniczość najczęściej prezentuje jedynie werbalnie. Do tego teraz dochodzi jeszcze wyniosła elfia arcykapłanka, która staje się częścią grupy.

Prosta ciekawa fabularna treść idzie tu w parze z równie przyjemną oprawą graficzną. Rysunki są dynamiczne, kolorowe i dosyć szczegółowe. Duetowi artystów udaje się świetnie zobrazować fantazyjny świat, gdzie nie brakuje humoru, mroku i bezpardonowej brutalności.

Saga Orków tom 2: Shakara recenzja - przykładowa plansza.
Przykładowa plansza: alejakomiksu.com

Saga Orków tom 2: Shakara to więc kawałek solidnej rozrywki dla miłośników fantasy, którzy chcą się oddać chwili komiksowego relaksu i nie oczekują oni od danego dzieła przysłowiowych cudów.


Ocena komiksu Saga Orków tom 2: Shakara. PLUSY: MINUSY:
Dynamiczna akcja. Prosta i przewidywalna fabuła.
Ciekawi bohaterowie. Niektóre żarty nie wszystkim będą musiały pasować.
Świetny humor.  

 

Saga Orków tom 2: Shakara.
7.5/10

Ocena:

Poprawna i przyjemna w odbiorze rozrywka fantasy, która powinna zadowolić mniej wymagających fanów tego gatunku.


Komiks do recenzji dostarczyło wydawnictwo Elemental. Album można również znaleźć w ofercie BestComics. Więcej dobrych komiksów do znalezienia na Komiksiarnia Katowice.


 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x