Magiczny egzamin – recenzja mangi Atelier spiczastych kapeluszy #4

Atelier spiczastych kapeluszy #4 - recenzja mangi

Atelier spiczastych kapeluszy to naprawdę wyśmienita manga, która zjednała sobie sporo grono fanów. Każda kolejna część oferuje wciągającą magiczną historię, która dodatkowo zobrazowana jest przepięknymi rysunkami. Jeżeli więc ktoś chce oddać się chwili przyjemnej czytelniczej rozrywki dla młodszych i starszych, to zdecydowanie powinien sięgnąć po tą serię.

Atelier spiczastych kapeluszy #4 skupia się mocno na postaci Agaty, przed którą stoi wyzwanie zaliczenia kolejnej części magicznego egzaminu. Koko, wraz z resztą uczennic i opiekunem udają się do Wężowej Groty, gdzie dziewczyna będzie musiała zademonstrować swoje zdolności i to, czego nauczyła się od swojego mistrza. Droga do stania się pełnoprawną „czarodziejką” jest jednak usłana wieloma przeszkodami, z którymi będzie musiała sobie ona jakoś poradzić. Mało kto spodziewał się również tego, że miejsce odbywania egzaminu, będzie skrywać mroczną tajemnicę, która ściągnie na jego uczestników ogromne niebezpieczeństwo.

Atelier spiczastych kapeluszy #4 - rysunek 1

Już poprzednie części serii jasno pokazywały, że pod magiczną otoczką autorka skrywa wiele treści skupiających się na problemach dorastania. Każda z uczennic inaczej postrzegająca otaczający ją świat i mająca zupełnie inne cele, skrywa jakąś niezbyt przyjemną przeszłość. Wspólne przygody stopniowo zmieniały jednak nastawienie niektórych dziewczyn (szczególnie Agaty), co bardzo pozytywnie odbija się na jej rozwoju.

W recenzowanym tomie autorka stara się również zapewnić czytelnikowi sporo widowiskowych doznań. Akcja jest tutaj doskonale przemyślana i cały czas potrafi ona utrzymywać czytelnika w napięciu. Wszystko to, co widzimy na kolejnych stronach mangi, będzie potencjalnie miało znaczenie dla dalszej historii. W fabule znalazła się również odpowiednia ilość miejsca poświęcona odkryciu kilku tajemnic (między innymi przeszłości Agaty). Niektóre fakty być może nie będą nadmiernie zaskakujące dla kogoś, kto śledzi serię od samego początku, ale na pewno doskonale wpisują się one w całokształt tytułu.

Atelier spiczastych kapeluszy #4 - rysunek 2

Atelier spiczastych kapeluszy #4 to nie tylko świetna magiczna historia, ale tak jak zostało już wspomniane genialna warstwa wizualna. Rysunki są zdecydowanie najbardziej eksponowanym elementem serii, który zachwyca od pierwszego otwarcia tomiku. To jak artystka kreśli postacie, tworzy wymyślony magiczny świat i wypełnia go „życiem” musi zostać docenione przez każdego. Rewelacyjnie sprawdza się tutaj również jej zabawa z kadrowaniem poszczególnych stron, co nadaje wybranym scenom naprawdę sporej dynamiki.

Atelier spiczastych kapeluszy #4 - rysunek 3

Atelier spiczastych kapeluszy #4 jest pozycją równie mocno wciągającą i zachwycającą jak poprzednie części serii. Autorka kolejny raz udowadnia, że ma głowę pełną doskonałych pomysłów i nic nie wskazuje na to, aby nagle tytuł zaliczył jakiś znaczący spadek jakości.


Zarówno ten tytuł, jak i inne warte uwagi mangi i komiksy, można znaleźć w sklepie Komiksiarnia.pl

Komiksiarnia Katowice

Atelier spiczastych kapeluszy #4.
8.5/10

OCENA:

Zachwycająca magiczna historia z równie „czarodziejskimi” rysunkami, która powinna zadowolić każdego miłośnika dobrego komiksu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x