Urodziny i problemy – recenzja komiksu Smerfy i bociany

Smerfy i bociany - recenzja komiksu

Komiks Smerfy i bociany to już trzydziesta ósma dawka rozrywki dla małych i dużych. Album kolejny raz zabiera czytelnika do świata niebieskich bohaterów, gdzie zawsze coś się dzieje, a Papa Smerf musi wykorzystywać swój nieprzeciętny umysł, aby ratować wszystkich z opresji.

Przedstawiona w albumie historia rozpoczyna się w momencie, kiedy Papa Smerf postanawia uczcić okrągłą rocznicę urodzin Omnibusa. Problemem jest jednak dostarczenie prezentu do solenizanta. Wtedy z pomocą przychodzą zaprzyjaźnione ze Smerfami bociany, które są gwarantem szybkiej i bezpiecznej podróży. Wyprawa w jedną stronę nie przyniosła żadnych kłopotów. Problemy pojawiły się jednak w drodze powrotnej. Okazuje się bowiem, że niektóre z nich schwytano i zarówno one, jak i ich jaja mają posłużyć w niecnych „magicznych” planach. Kiedy przyjaciele są w potrzebie, niebiescy bohaterowie nie mogą nie zareagować. Tak rozpoczyna się ich „potyczka” z nowym przeciwnikiem, który powiązany jest z Gargamelem.

Smerfy i bociany - rysunek 1
Przykładowe grafiki: Egmont Polska

Komiks autorstwa Thierryego Culliforda i Alaina Josta to nic innego jak kolejna przyjemna w odbiorze dawka „smerfnej” przygody, która doskonale wpasowuje się w trend rozpoczęty przez Peyo. Obok prostej, zabawnej i mocno rozrywkowej fabuły, mamy tutaj również do czynienia z typową dla serii wartością edukacyjną. Czytelnik dowiaduje się między innymi o sposobie gniazdowania bocianów czy ich „języku”. Wszystko to oczywiście podane jest w uproszczonej formie, tak aby było przystępne nawet dla najmłodszego odbiorcy. Autorzy zadbali również o zrównoważoną narrację, w której nie brakuje dialogów, wspomnianych wątków edukacyjnych i samej akcji.

Jak zwykle w przypadku komiksów kierowanych do najmłodszego czytelnika, bardzo ważną rolę odgrywa oprawa rysunkowa. W tym konkretnym przypadku artysta Miguel Díaz Vizoso spisał się doskonale i zdołał on uchwycić lekkość i niesamowitość prac Peyo.

Smerfy i bociany jest więc tytułem, który zdecydowanie powinien spodobać się fanom niebieskich bohaterów i zapewnić im chwilę intensywnej komiksowej rozrywki.

Smerfy i bociany - rysunek 2


Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.           

Bociany w opałach.
8/10

Ocena:

Smerfna dawka komiksowej rozrywki dla małych i dużych, która doskonale wpasowuje się w dotychczasowy trend serii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x