Kocie przygody – recenzja komiksu Niesłychane Losy Ivana Kotowicza #2

Zamek rybiej dynastii - recenzja komiksu

Zamek rybiej dynastii to druga część przygód ogoniastego bohatera Ivana Kotowicza, która zaciekawiła spore grono fanów. Koci żołnierz, pomimo młodego wieku swoje już widział, nadal mocno wierzy on jednak w siłę Związku Radzieckiego i jest gotowy na wiele nowych poświęceń dla dobra państwa.

Fabuła Niesłychane Losy Ivana Kotowicza #2 jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń ukazanych w końcówce pierwszej części. Po dramatycznych wydarzeniach Malinov i Kotowicz muszą zmierzyć się dodatkowo z watahą dziwnych psów. Chwilową ostoją bezpieczeństwa dla tej dwójki będzie pewne „opuszczone” miasteczko. W miejscu tym młody bohater będzie musiał szybko pogodzić się z utratą ojca. Niespodziewanie pojawia się tam również Świniojew, którego pomoc okaże się niezbędna w walce z powracającymi „mieszkańcami”. To wszystko jest tylko początkiem całego ciągu innych wydarzeń, których uczestnikiem będzie Ivan. Czekać go będą nowe wyzwania i masa tajemnic, które lepiej aby nigdy nie zostały odkryte.

Zamek rybiej dynastii - grafika 1

Zamek rybiej dynastii nie jest tak dynamicznym komiksem, jak poprzednia odsłona cyklu, na pewno jednak nikt nie będzie mógł tutaj narzekać na brak wrażeń. Kajetan Kusina wypełnił bowiem kolejne strony swojego dzieła naprawdę dobrze przygotowaną i wciągającą historią, w której nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji, scen walki czy dobrze rozplanowanej intrygi (z polityką i mocami nadprzyrodzonymi w tle). Autor wprowadza również do historii kilka innych intrygujących zwierzęcych postaci, które stają się nowymi „towarzyszami” Kotowicza. Nie zabrakło tutaj również całej masy czarnego humoru i prześmiewczego ukazania realiów komunistycznych (co jest znakiem rozpoznawczym całej serii). Jedyne, do czego można się tutaj doczepić to trochę zbyt mało miejsca poświęconego na ukazanie „tragedii”, jaką przeżywa czarny kociak po stracie bliskiej dla siebie osoby. Kilka stron więcej poświęcone na lepsze przedstawienie nowych bohaterów również byłoby mile widziane. Ograniczona ilość stron ma jednak swoje wady, których nie można tak łatwo przeskoczyć.

Obok świetnej historii, rewelacyjnie prezentuje się tutaj również oprawa graficzna. Prace Michała Ambrzykowskiego mocno przykuwają uwagę i stają się genialnym uzupełnieniem fabularnej treści. Najlepiej prezentuje się tutaj mocno widoczny kontrast pomiędzy brutalną sowiecką rzeczywistością, a uroczymi zwierzęcymi bohaterami (na czele z Ivanem czy nową poznaną lisią towarzyszką).

Zamek rybiej dynastii - grafika 2
Przykładowe grafiki: Kultura Gniewu

Niesłychane losy Ivana Kotowicza #2: Zamek rybiej dynastii to komiksowe dzieło, po które zdecydowanie powinien sięgnąć każdy czytelnik pragnący chwili intensywnej popkulturowej rozrywki. Zwariowany świat „komunizmu”, uroczy koci bohater i masa nadprzyrodzonych tajemnic to coś, od czego naprawę trudno jest się oderwać.


Dziękujemy wydawnictwu Kultura Gniewu za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Uroczy kociak pod czerwonym sztandarem.
7.5/10

Niesłychane losy Ivana Kotowicza #2

Świetna kontynuacja naprawdę intrygującej serii, w której zwierzęcy bohaterowie stanowią siłę, na której opiera się potęga Związku Radzieckiego. Jeden z niewielu tytułów, który pokazuje tragedię komunizmu w naprawdę zabawnej formie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x