Recenzja komiksu – Louca tom 4.

Louca tom 4 recenzja komiksu

Silna determinacja i nadzieja odniesienia sukcesów potrafi naprawdę uskrzydlić. Nawet jeśli przychodzi zmierzyć się z naprawdę groźnym przeciwnikiem. Przekonać można się o tym, sięgając po album Louca tom 4, gdzie bardzo ważny mecz licealnych drużyn zbliża się do ostatniego gwizdka.

Czwarta odsłona serii bezpośrednio kontynuuje wydarzenia, których byliśmy świadkami w trzecim tomie. Bardzo ważny mecz zbliża się do nieubłaganego końca, a od odniesionego wyniku naprawdę dużo zależy. Louca i jego koledzy z drużyny są więc mocno zmotywowani, nie oznacza to jednak, że ich przeciwnik łatwo się podda. Wygrana będzie więc uzależniona od dyspozycji nastolatka i pomocy jego niematerialnego towarzysza.

Louca tom 4 recenzja komiksu - przykładowa plansza.
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Sportowe zmagania i sceny rodem z kultowego Kapitana Jastrzębia to tylko jeden z elementów albumu. Kiedy piłka jest w grze, emocje udzielają się nie tylko samym zawodnikom, ale również kibicom. Wielki entuzjazm zaczyna pojawiać się szczególnie po żeńskiej stronie trybun. Doskonałym przykładem może być bliska koleżanka Julie, która do tej pory lubiła krytykować Louce. Wraz z wydarzeniami na boisku zaczęła ona jednak zmieniać o nim zdanie. Czyżby pojawiła się nowa rywalka w młodzieńczej miłości?

Kiedy pada ostatni gwizdek w meczu, czytelnik zdecydowanie nie ma chwili na odpoczynek. Autor zaczyna bowiem skupiać się na Nathanie i tajemnicy jego śmierci. Wątek ten był już poruszany w poprzednich częściach, teraz jednak zostanie on doprowadzony do końca. Jest zaskakująco, dramatycznie, mocno emocjonalnie i dość ciekawie.

Od strony graficznej komiks nadal pozostaje na wysokim cartoonowym poziomie. Rysunki doskonale pasują zarówno do sportowych zmagań, jak i bardziej emocjonalnych momentów. Nic więcej na temat tego elementu dzieła nie trzeba dodawać.

Ceneo-reklama

Louca tom 4 jest więc kolejną solidną częścią niezłej serii, która zadowoli spore grono nastolatków i mniej wymagających dorosłych.


  • Scenarzysta: Bruno Deqiuer
  • Ilustrator: Bruno Deqiuer
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 64
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Louca. Nadzieja uskrzydla. Tom 4.
7.5/10

Ocena:

Sportowe zmagania, dawka mocniejszych emocji, nastoletnia miłość i sporo niezłego humoru. Czyli dawka prostej, acz wciągającej komiksowej rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x