Fascynująca przygoda dla najmłodszych – recenzja komiksu Dziobak Toto i magiczne drzewo

Dziobak Toto i magiczne drzewo - recenzja

Wydawnictwo Egmont dba o to, aby ich oferta dla najmłodszego czytelnika cały czas powiększała się o nowe tytuły. Do tego grona dołączył właśnie komiks Dziobak Toto i magiczne drzewo, który zapewni każdemu dziecku masę doskonałej rozrywki.

Głównym bohaterem komiksu jak sam tytuł wskazuje, jest mały dziobak Toto. Prowadzi on spokojne i szczęśliwe życie w urokliwym australijskim lesie. Pewnego dnia dopada go mały „głód”, który postanawia załagodzić krewetkami z pobliskiej rzeki. Po dotarciu na miejsce okazuje się jednak, że całkowicie ona wyschła. Życiodajna woda była bardzo istotna dla okolicznej fauny i flory. Małemu bohaterowi nie pozostaje więc nic innego jak tylko wyruszyć na wielką przygodę i wyjaśnić przyczyny tragedii. W jego podróży będzie towarzyszyć mu jego najlepszy przyjaciel koala, a po drodze napotkają oni masę innych fantastycznych zwierząt.

Dziobak Toto i magiczne drzewo - rysunek 1
Przykładowe rysunki: Egmont Polska

Dobry komiks dla najmłodszego czytelnika powinien charakteryzować się: ciekawymi bohaterami, emocjami, odpowiednią akcją oraz świetnie prezentującą się oprawą rysunkową. Oceniając album Dziobak Toto i magiczne drzewo (będący pierwszym tomem serii) przez pryzmat właśnie tych elementów, śmiało można stwierdzić, że mamy tu do czynienia z dziełem perfekcyjnym.

Tytuł już od pierwszej strony porywa bowiem młodego czytelnika (zresztą nie tylko jego) w świetnie wykreowany zwierzęcy świat. Bohaterowie są naprawdę wyraziści i z wielką przyjemnością śledzi się ich losy (zarówno te humorystyczne, jak i bardziej dramatyczne). Autor zadbał również o „głębszą” stronę komiksu, skrywając pod wierzchnią warstwą prostego scenariusza ekologiczne przesłanie oraz ukazanie siły przyjaźni. Do tego wszystkiego w bardzo przystępny sposób prezentuje on zarówno australijską faunę i florę oraz pewne wierzenia/tradycje lokalnej społeczności. Można więc uznać, że tytuł obok czystej rozrywki, ma również małą wartość edukacyjną.

Tym, co jednak najbardziej wyróżnia tytuł i powinno najmocniej zachwycić młodego odbiorcę, są genialnie prezentujące się rysunki. Artysta prezentuje tutaj iście magiczny świat tętniący życiem i najróżniejszymi szczegółami. Potrafi on wydobyć z każdego kadru zarówno sporą dynamikę, jak i emocje (jeśli wymaga tego sytuacja). Na listę zalet należy również wciągnąć świetnie dobraną żywą paletę barw, które nadają rysunkom jeszcze większej niesamowitości.

Dziobak Toto i magiczne drzewo jest więc tytułem, który powinien zadowolić naprawdę spore grono dziecięcych czytelników, a również ich rodzice podczas wspólnej lektury będą się przy tytule dobrze bawić.

Dziobak Toto i magiczne drzewo - rysunek 2


Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

OCENA:
9/10

Podsumowanie.

Magiczna dawka dziecięcego komiksu, która zapewnia gigantyczną dawkę dobrej zabawy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x