Magiczne nastolatki – recenzja komiksu Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1

Czarodziejki Księga 1 - recenzja komiksu

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1 to dla sporego grona starszych miłośników komiksów nostalgiczna podróż w przeszłość do lat swojej młodości. To również niebywała okazja dla młodszego pokolenia, aby mogło poznać przygody młodych Czarodziejek.

Powrót do przeszłości. 

Pierwszy tom zbiorczego wydania serii (która ukazywała się na naszym rynku od 2002 roku nakładem wydawnictwa Egmont w formie dwutygodniowego magazynu z dodatkami), zbiera komiksowe historie z części 1-12. Tym samym odbiorca może oddać się lekturze prawie 400 stron składających się na rozdziały ,,Halloween”, ,,Dwanaście portali”, ,,Inny wymiar”, ,,Potęga ognia”, ,,Ostatnia łza”, ,,Złudzenia i kłamstwa”.

Czarodziejki Księga 1 Rysunek 1
Zdecydowanie nie brakuje tutaj magii i widowiskowej akcji.

Magiczne opowieści.

Nie zagłębiając się specjalnie w szczegóły fabularne poszczególnych historii, można w dużym uproszczeniu określić tytuł jako magiczną opowieść o przyjaźni, obronie tego, co najważniejsze, poznawaniu samego siebie, przekraczaniu własnych limitów i oczywiście ratowaniu świata. Widowiskowa akcja pełni w tytule dość istotną rolę i świetnie współgra z równie dobrą warstwą humorystyczną. Można więc serię określić jako prostą i przyjemną dawkę komiksowej rozrywki dla młodszych czytelników.

Życie i problemy nastolatków.

Obok magicznej treści i walki młodych czarodziejek o dobro świata, jest to również pozycja pokazująca życie zwykłych nastolatków. Ukazane są tutaj ich relacje z rodzicami czy rówieśnikami, problemy dorastania czy pierwsze miłosne zauroczenia. Nie są to jednak treści wysuwające się na pierwszy plan opowieści. Stanowią one raczej doskonałe uzupełnienie fantastycznych przygód młodych bohaterek, które będą często korzystały ze swoich mocy. Należy jednak pamiętać, że całość jest kierowana do określonej grupy odbiorców i ktoś starszy może uznać zamieszczone tutaj treści za trochę zbyt infantylne.

Rysunki i wydanie.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną tytułu, to prezentuje się ona bardzo dobrze. Najlepszym możliwym określeniem będzie tutaj użycie słowa: „urocza”. Seria pierwotnie powstała dla Disney Italia i jest to mocno widoczne w stylu wizualnym. Kolorowe rysunki z dość żywą paletą barw od razu nasuwają skojarzenia z wielkimi hitami amerykańskiego giganta.

Kilka słów zachwytu należy się również nowemu wydaniu serii. Twarda oprawa z przykuwającą uwagę grafiką, świetna jakość zastosowanego papieru oraz miły dodatek w postaci wstępu napisanego przez redaktor naczelną pierwotnego magazynu, która wspomina o początkach tytułu w Polsce oraz spotkaniach fanów, których swego czasu w naszym kraju nie brakowało. Wszystko to sprawia, że cena albumu wydaje się adekwatna do jego jakości.

Czarodziejki Księga 1 Rysunek 2
Rysunki naprawdę potrafią przykuwać uwagę. Przykładowe plansze: egmont.pl

Dla kogo?

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1 to pozycja, po którą głównie powinny sięgnąć dziewczyny w przedziale wieku 10-14 lat. To dla nich przedstawione tutaj problemy będą najlepiej zrozumiałe i to one najlepiej utożsamią się z bohaterkami komiksu. Nie ma jednak konieczności zamykania się tylko we wskazanym przedziale wiekowym. Równie dobrze przy albumie powinni bawić się czytelnicy pamiętający jego pierwotne wydanie czy wielcy fani „Czarodziejek z księżyca”.

OCENA:
7.5/10

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 1.

Akcja, magia, humor i liczne problemy nastolatków, z którymi borykają się oni każdego dnia. Pozycja zapewniająca zarówno nostalgiczną podróż w przeszłość, jak i zapewniająca sporo czytelniczej frajdy.


Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x