Conan i jego przyjemności – recenzja komiksu Conan Barbarzyńca: Życie i śmierć Conana Księga 1 Tom 2

Conan Barbarzyńca: Życie i śmierć Conana Księga 1 Tom 2 - recenzja komiksu

Conan Barbarzyńca: Życie i śmierć Conana Księga 1 Tom 2 to kolejna porcja Howardowskiej rozrywki, którą na pewno nie powinni pogardzić fani rosłego Cymeryjczyka.

Życie Conana i śmierć przeciwników

Jason Aaron w swoim stylu kreśli tutaj dalszy losy „popularnego” barbarzyńcy. Jak wszyscy pewnie doskonale wiedza nieodzownym elementem życia Conana są piękne kobiety. Tym razem stają się one jego wspólniczkami, mającymi mu pomóc w pokonaniu pewnego obrzydliwie bogatego bankiera. Pozbycie się tego przeciwnika, nie oznacza, że będzie mógł on oddać się lenistwu i przyjemności. Odradza się bowiem potężne bóstwo Razazel, przywołane przez Szkarłatną Wiedźmę i służące jej dzieci. Cymeryjczyk nigdy nie przepadał za „mocami nadprzyrodzonymi”, więc taki przeciwnik stanowi dla niego wyzwanie. Jeśli ktoś myśli, że to wszystko, co zostało przygotowane w albumie, to mocno się myli. Bohater będzie musiał również rozwikłać sprawę zarazy dziesiątkującej mieszkańców jego rodzinnej wioski.

Rysunek 1

Krwawy świat fantasy

Pod względem scenariuszowym śmiało można napisać, że album stoi na naprawdę wysokim poziomie. Scenarzysta umiejętnie pokazuje kolejne znane losy bohatera, jednocześnie dodaje do nich swoją autorską treść. Pozwala to na zobaczenie w niektórych sytuacjach Conana w zupełnie nowym świetle. Całość uzupełniają liczne retrospekcje, dzięki którym mniej obeznani czytelnicy mają okazję zobaczyć całe losy Cymeryjczyka. Oczywiście nie należy się tutaj nastawiać, na nie wiadomo jaką głębię fabularną. Chyba każdy świadomy odbiorca popkultury, który decyduje się sięgnąć po dowolny tytuł z Cymeryjczykiem, wie co może tam znaleźć. Conan od zawsze utożsamiany był z akcją, krwawymi walkami, przeróżnymi stworami/bóstwami, pięknymi niewiastami i pokaźną ilością wina. Wszystko to można znaleźć w tym albumie, co powinno zapewnić solidną dawkę rozrywki dla miłośników tego rodzaju „fantasy”.

Rysunek 2

Świetne rysunki

Wartka komiksowa przygoda uzupełniona jest tutaj przez świetnie dopasowujące się do treści rysunki. Grupa artystów (Mahmud Asrar, Gerardo Zaffino, Garry Brown) doskonale obrazuje brudny, krwawy i niebezpieczny świat otaczający Conana. Każda z pojawiających się na łamach komiksu postaci, jest doskonale dopracowana i nie można jej niczego zarzucić. Wtedy kiedy jest to wymagane, nie boją się oni również nakreślić mocnych i brutalnych scen, gdzie krew leje się strumieniami.

Przykładowa plansza

Conan Barbarzyńca Życie i śmierć Conana: Księga 1 Tom 2 (dłużej nazwy Marvel nie mógł już wymyślić), jest więc kolejnym komiksem z serii, po który warto sięgnąć, jeśli szuka się prostej, ale mocno wciągającej rozrywki. Fanów Conana raczej nie trzeba do lektur zbyt mocno przekonywać. Zresztą prawdopodobnie oni już swój egzemplarza już dawno mają.


Dziękuję wydawnictwu Egmont za udostępnienie komiksu do recenzji.

  • 7/10
    Fabuła - 7/10
  • 8/10
    Rysunki - 8/10
  • 7/10
    Wydanie - 7/10
7.3/10
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x