Mysz Logitech M240 Silent Bluetooth – test.

Logitech M240 Silent Bluetooth - test

W ofercie firmy Logitech niedawno pojawił się nowy „gryzoń” z segmentu komputerowego sprzętu biurowego. Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o myszkę Logitech M240 Silent Bluetooth – czyli coś dla miłośników minimalizmu i ciszy.

Minimalizm i elegancja.

Mamy tutaj do czynienia ze sprzętem budżetowym, za który przyjdzie nam zapłacić w granicach 129 zł. Dla nikogo nie powinno być więc zaskoczeniem, że w małym kartonowym opakowaniu utrzymanym w morskim kolorze, znajdziemy tylko wspomnianą mysz Logitech M240 Silent Bluetooth z dołączoną papierową instrukcją obsługi oraz jedną baterią AA (umieszczona w urządzeniu). Sam sprzęt dostępny jest na rynku w trzech możliwych kolorach: grafit (testowany), róż, biel.

Mysz wykonana jest z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu poużytkowego (48% w przypadku grafitu i 37% biel/róż). Zastosowany materiał jest przyjazny dla środowiska, jednocześnie wygląda na trwały i nie można mieć do niego żadnych jakościowych zastrzeżeń.

Logitech M240 Silent Bluetooth  - bryła

Inżynierowie firmy projektując urządzenie, postawili na prostotę połączoną z ergonomią (co jest bardzo ważne w przypadku sprzętu biurowego). Kształt myszy jest dosyć kompaktowy z delikatnym wyprofilowaniem umożliwiającym korzystanie osobom zarówno prawo, jak i leworęcznym. Do dyspozycji użytkownika są trzy standardowe przyciski (lewy, prawy i klikalny scroll). Spód myszy to trzy małe ślizgacze (zapewniają one jednak odpowiednie prowadzenie myszy), przycisk do parowania oraz suwak włączający/wyłączający urządzenie. Całość zasilana jest jedną baterią AA (według producenta jej żywotność wynosi do 18 miesięcy – siłą rzeczy nie mogłem tego zweryfikować).

Wygoda użytkowania i technologia.

M240 Silent ze względu na swoje gabaryty (wysokość 99 mm, szerokość 60 mm, głębokość 39 cm, waga 73,8 g) nie jest jednak przeznaczona dla każdego. Mysz sprawdzi się bowiem tylko w przypadku osób o małych dłoniach (raczej kobiecych – nie chcę tu jednak nadmiernie generalizować). Użytkownicy o troszkę większych dłoniach (nadal jednak w przedziale „średnich”) będą obejmować mysz w całości (co już jest trochę niewygodne), a ich palce spoczywające na klawiszach będą wystawać poza jej obrys.

Najmniejszych uwag nie można mieć za to do precyzji/jakości sterowania. Zastosowany tutaj optyczny sensor pracujący w zakresie DPI: 400-4000 (do ustawienia w oprogramowaniu Logi Options+), sprawdza się nie tylko podczas typowo biurowych czynności, ale również chwili relaksu (korzystanie z Internetu czy nawet prostsze gry). Świetnym rozwiązaniem jest również zastosowany tu scroll z przewijaniem pojedynczych wierszy, co doskonale wręcz sprawdza się nie tylko przy przeglądaniu stron, ale przede wszystkim przy pracy w pakiecie office.

Mysz łączy się z urządzeniami za pośrednictwem połączeniu Bluetooth (bardzo szybkie wyszukiwanie myszki i stabilna praca). Sprzęt współpracuje z większością znanych systemów (Windows, macOS, Chrome OS, Linux, Android) i nie wymaga do tego specjalnych sterowników. Zasięg urządzenia to w założeniach do 10 metrów. W praktyce przy około 7 pojawiają się już pewne problemy. Jest to jednak wada marginalna, bo raczej mało kto korzysta z myszki na takiej odległości.

Logitech M240 Silent Bluetooth - bryła spód.

Zdecydowanie jedną z najważniejszych zalet sprzętu jest jego niezwykle cicha praca. Zastosowano tu technologię SilentTouch, która tłumi dźwięk kliknięć prawego/lewego i środkowego przycisku nawet do 90%. W przypadku myszek „typowo gamingowych” słyszalność kliknięć jest na średnim poziomie około 45 nawet do 55 dB, w przypadku modelu M240 jest to w okolicach 25-28 dB klawisze główne ( co jest wynikiem fenomenalnym – praktycznie jest ona niesłyszalna) i 29-35 dB scroll.

Podsumowanie.

Logitech M240 Silent Bluetooth jest więc ciekawym i wartym uwagi sprzętem. Myszą najbardziej powinni być zainteresowani użytkownicy, którzy często podróżują i szukają małej, zgrabnej i cichej myszki, którą można pracować w podróży (bez przeszkadzania innym).


  • Producent: Logitech
  • Wymiary: Wysokość: 99 mm / Szerokość: 60 mm / Głębokość: 39 mm/ Masa (z baterią): 73,8 g
  • Technologia: SilentTouch
  • Technologia czujnika: Optyczny, Zakres DPI: 400-4000, kroki co 100 DPI.
  • Liczba przycisków: 3 (lewy, prawy, środkowy)
  • Żywotność baterii: do 18 miesięcy
  • Typ połączenia: Technologia Bluetooth Low Energy

Sprzęt do znalezienia na Ceneo.pl


Komiksiarnia Dobra popkultura

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x