Legion Nieśmiertelnych tom 11: Świat Pancerza – recenzja książki.

Legion Nieśmiertelnych tom 11: Świat Pancerza recenzja

Świat Pancerza to jedenasta już odsłona niezłego militarnego sci-fi, które zyskało spore grono fanów. Jest to również kolejna część, w której autor wciąga czytelnika w świat intryg politycznych, zdrad, spisków, walki i wszechobecnej śmierci. Czyli dokładnie tego, co szczelnie wypełniało poprzednie tomy serii. Czy i tym razem treść ta mocno angażuje czytelnika i zapewnia mu iście kosmiczną dawkę wrażeń?

W świecie wykreowanym przez B.V. Larsona nie ma czasu na nudę. Dotyczy to zwłaszcza głównego bohatera Jamesa McGilla, który ma niezwykłą zdolność przyciągania wszelkiego rodzaju kłopotów. W Legion Nieśmiertelnych tom 11 przyjdzie mu się zmierzyć z naprawdę wielkim zagrożeniem, które dotyczy całej naszej planety. W stronę Ziemi zbliża się bowiem sztuczny obiekt wykonany ze skompresowanego pyłu gwiezdnego. Nikt nie wie czym to jest. Padają przypuszczenia, że może to być statek obcych, a samo jego pojawienie się zwiastuje początek inwazji. Do akcji musi więc kroczyć McGill i legion Varus, dla których walka jest chlebem powszednim.

Pojawienie się tajemniczego obiektu i brak wiedzy na jego temat wprowadza do fabuły solidną dawkę tajemniczości i niepokoju. Klimat jedenastej odsłony serii od samego początku jest więc mocno angażujący. Do tego Larson zręcznie buduje tu napięcie, stopniowo odkrywając przed czytelnikiem kolejne scenariuszowe sekrety. Nie brakuje tu również kilku niezłych fabularnych zaskoczeń, sprawdzonej mocnej akcji i dynamicznej narracji. Wszystko to sprawia, że całość czyta się w iście błyskawicznym tempie. Do zalet książki należy również zaliczyć pewne odmienne podejście autora do prezentowanej treści. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon tym razem bohaterowie (a tym samym Ziemia) nie liczą tylko na głupie szczęście McGilla, ale prężnie działają, aby zapobiec tragedii.

Nie obeszło się tu jednak bez kilku zauważalnych niedociągnięć. Z racji tego, że śmierć postaci nie jest tu ostateczna, to autor nie ma większej motywacji do ich znaczącego rozwoju. Tak naprawdę w każdej kolejnej odsłonie bohaterowie są dokładnie tacy sami. Dla wielkich fanów będzie to oczywiście zaleta, innych zaś może to trochę nużyć. Ponarzekać można również na podejście McGilla do większości kobiecych postaci, które jest momentami trochę irytujące i zbyt przesadzone.

Pomimo kilku swoich niedociągnięć Legion Nieśmiertelnych tom 11 jest nadal dobrą i wartą uwagi pozycją, która zapewnia fanowi dynamicznego sci-fi dobrą dawkę rozrywki.


  • Autor: B. V. Larson
  • Wydawnictwo: Drageus Publishing House
  • Liczba stron: 473
  • Oprawa: Miękka
  • Data wydania: 15 czerwiec 2023

Książkę do recenzji dostarczyło wydawnictwo Drageus Publishing House.


Komiksiarnia Dobra popkultura

Legion Nieśmiertelnych tom 11: Świat Pancerza.
8/10

Ocena:

Kolejna solidna odsłona pełna dynamicznej i angażującej akcji.

Ocena książki Legion Nieśmiertelnych tom 11: Świat Pancerza. ZALETY: WADY:
Jeszcze więcej akcji i tego, co zachwyca fanów serii. Pomysł na walkę z przeciwnikiem jest cały czas dokładnie taki sam.
Ciekawy i wymagający przeciwnik. Brak wyraźniejszego rozwoju bohaterów.
Odkrycie kilku fabularnych sekretów z poprzednich odsłon.  
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x