Fibi i Jednorożec tom 10 – recenzja komiksu.

Fibi i Jednorożec tom 10 recenzja

Nasz rynek wzbogacił się o dziesiąty tom przygód rezolutnej dziewczynki Fibi i urokliwego jednorożca Marigold. Czy i tym razem tytuł stanie się dobrym uzupełnieniem cyklu Komiksy są super i zapewni młodszemu czytelnikowi pokaźną dawkę dobrej rozrywki?

W albumie Fibi i Jednorożec tom 10 ponownie będziemy mieć okazję przekonać się, co znaczy mieć magicznego przyjaciela. Taki towarzysz to bowiem nie tylko dużo radości czy pomoc w kłopotach, ale również sporo różnorakich i często dość nieprzewidywalnych sytuacji. Kto bowiem wie, co może się na przykład zdarzyć po rzuceniu przez Marigold zaklęcia koncentracji mającego pomóc Fibi skupić się na pracy domowej lub próbie zmiany natury jednorożca uwielbiającego swoje odbicie w lustrze.

Zasiadając do lektury tego komiksu można być pewnym, że znajdziemy tu dawkę sprawdzonej treści dopełnionej całą masą świetnego humoru. Dla autorki warstwa humorystyczna jest oczywiście tylko pretekstem do lekkiego i ciekawego podjęcia różnorakich trudnych tematów, które dotyczą zarówno dzieci, nastolatków, jak i również dorosłych.

Powtarzalna forma dzieła nastawionego na przeróżne gagi (słowne i sytuacyjne) w żadnym przypadku nie jest jego wadą. Forma ta nadal świetnie się sprawdza i bardzo mocno angażuje młodszego czytelnika (starsi również znajdą tutaj coś dla siebie). Autorka ponadto wprowadza tu kilka nowych pomysłów, żartów i scenariuszowych udoskonaleń, dzięki którym tytuł czyta się jeszcze przyjemniej.

Kolejny również raz nie można niczego złego napisać na temat warstwy graficznej. Rysunki to mieszanka prostoty i kolorów, ale doskonale pasują one do klimatu tytułu. Nic więcej na ten temat nie trzeba dodawać.

Fibi i Jednorożec tom 10 recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Fibi i Jednorożec tom 10 jest więc kolejną bardzo dobrą odsłoną serii, po którą zdecydowanie warto sięgnąć, aby oddać się chwili relaksu i zapomnienia.


  • Scenarzysta: Dana Simpson
  • Ilustrator: Dana Simpson
  • Tłumacz: Mateusz Lis
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 148×210 mm
  • Liczba stron: 176
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 28 czerwiec 2023

Komiks do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Egmont.


Komiksy są super! Fibi i Jednorożec. Szepty i rżenia. Tom 10.
7.5/10

Ocena:

Ocena Fibi i Jednorożec tom 10.Solidna dawka humorystycznej rozrywki z głębszym przesłaniem, która najbardziej powinna zachwycić młodszych fanów komiksów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x