DreamPad Rough Control – test

DreamPad Rough Control test

Dobra podkładka pod mysz to podstawa wyposażenia biurka gracza (i nie tylko). Każdy więc szuka właściwego sprzętu dla siebie, który spełni jego oczekiwania. Jedną z możliwych alternatyw jest podkładka DreamPad Rough Control od Dream Machines, której bliżej przyjrzymy się w poniższym tekście.

Podkładka dostarczana jest do klienta w czarnym kartonowym pudełku. Obok nazwy produktu i loga producenta można znaleźć na nim wszystkie podstawowe cechy towaru (rodzaj materiału, rozmiar, przeznaczenie itp.).

DreamPad Rough Control - pudełko

DreamPad Rough Control zaraz po wyjęciu z opakowania bardzo dobrze rozkłada się na powierzchni biurka. Nie występują tutaj nawet najmniejsze zagięcia czy nierówności, które mogłyby mieć wpływ na jakość i efektywność podkładki. Testowany model ma wymiary 450 x 350 x 4 mm (wysokość x szerokość x grubość), mamy więc tutaj do czynienia z bardziej kompaktową podkładką, która zapewnia jednak użytkownikowi wystarczająco dużą powierzchnię do wygodnej pracy.

DreamPad Rough Control - spód

Spód wykonano z antypoślizgowej gumy, która zapewnia dobrą przyczepność do blatu i uniemożliwia przesuwanie się podkładki (nawet podczas intensywnych ruchów). Sama guma wydaje się być dobrej jakości i nie powinna zbiegiem czasu ulegać kruszeniu. Najważniejszą częścią sprzętu jest oczywiście jego wierzchnia strona. Już przy pierwszym kontakcie (wizualno-dotykowym) widać, że producent nie oszczędzał i wykorzystano tutaj materiał wysokiej klasy. Zastosowany gęsty splot materiałowy powoduje pewną chropowatość powierzchni, jednocześnie staje się gwarancją długiej trwałości. Powierzchnia jest dodatkowo wodoodporna i nie powinny jej zaszkodzić niewielkie zachlapania. Zwieńczeniem całości staje się zwarte obszycie krawędzi (płaskie, nieprujące się szwy). Pod względem estetycznym mamy więc tutaj do czynienia z naprawdę solidnie wykonaną podkładką, która może stać się ozdobą niejednego biurka.

DreamPad Rough Control - materiał

DreamPad Rough Control sprawdzi się zarówno w przypadku myszek laserowych, jak i optycznych. Podkładka była testowana z kilkoma różnymi „gryzoniami” (nawet takimi, mającymi już kilka ładnych lat na karku) i nie występowały najmniejsze problemy z odczytywaniem ruchów. Wspomniana już lekko chropowata powierzchnia zapewnia użytkownikowi naprawdę wielką dokładność w operowaniu kursorem. Ważne będzie to dla graczy, którzy obok dobrej zabawy chcą również osiągać niezłe wyniki (w grach sieciowych). Zastosowany tutaj wierzchni materiał zapewnia im nie tylko precyzję, ale również całkiem niezłą szybkość ruchów. W codziennym użytkowaniu podkładka sprawdzi się znakomicie w przypadku osób zajmujących się grafiką, gdzie wymieniona „dokładność” jest wielce wymagana.

DreamPad Rough Control jest więc produktem, który posiada wręcz perfekcyjny stosunek oczekiwanej ceny (39 zł) do dawanej jakości. Za niewielkie pieniądze otrzymujemy naprawdę świetnie wykonaną podkładkę, która sprawdzi się w wielu sytuacjach i powinna zapewnić długą i wygodną pracę. Jedyną niewielką wadą, jaką można tutaj dostrzec (charakterystyczną dla czarnych podkładek), jest dość mocne łapanie kurzu.


Sprzęt do testów dostarczyła firma Dream Machines.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x