Ciekawostki serii Demon Slayer.

Ciekawostki serii Demon Slayer.

Jesteś fanem dzieła autorstwa Koyoharu Gotōge i chciałbyś odkryć ciekawostki serii Demon Slayer? W takim razie ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz bowiem w nim garść fascynujących faktów dotyczących serii o których wcześniej mogłeś nie słyszeć.

 1. Jednym ze znaków rozpoznawczych Tanjiro jest jego niezwykle twarde czoło, które odziedziczył on po matce.
 2. Demony nie potrzebują snu, aby przetrwać. Niektóre z nich jak Nezuko, wykorzystują go jednak jako substytut picia ludzkiej krwi.
 3. Akaza kieruje się swoim wewnętrznym kodeksem etycznym, który zabrania mu krzywdzić kobiet. 
 4. Oczy demonów są cały czas nawilżone, dlatego nie muszą one w ogóle mrugać.
 5. Dokładny wiek Tamayo nigdy nie został dokładnie podany. Istnieją jednak pewne fakty świadczące, że musi mieć ona co najmniej 500 lat. 
 6. Muzan urodził się w okresie Heian, czyli w latach 900-tych. To także moment, w którym stał się demonem. W tym okresie poślubił pięć różnych ludzkich kobiet, które później uśmiercił.
 7. Rengoku podczas jednego ze starć z demonem Fletu, specjalnie rozerwał sobie błonę bębenkową, co trwale wpłynęło na jego słuch. 
 8. Nezuko jest prawdziwą mistrzynią w grze kamień-papier-nożyce i prawie zawsze w nią wygrywa.
 9. Sakonji prawie zawsze można zobaczyć w masce tengu. Nosi ją on z powodu swojego łagodnego oblicza, które jest dla niego mocno wstydliwe.
 10. Nezuko w momencie przemienienia się w demona straciła zdolność układania swojej fryzury. Dlatego bardzo często widać ją z rozpuszczonymi włosami. Ich ułożeniem zajmuje się Tanjiro, ale jest w tym bardzo kiepski.
 11. W jednym z dodatków do mangi  Zenitsu, Inosuke, Tanjiro i Tengen tworzą zespół muzyczny. Tanjiro jest wokalistą,  Inosuke gra na bębnie taiko, Tengen gra na harmonijce ustnej, a Zenitsu gra na shamisen i pisze ich piosenki.
 12.  Autor inspirację do stworzenia swojej serii czerpał z Bleach, Jojo’s Bizarre Adventure, Naruto i Rurouni Kenshin będący wzorem do stworzenia postaci Tanjiro.
 13.  Demon Slayer jest jedną z najdroższych produkcji anime. Według ujawnionych danych każdy odcinek serii kosztował około 80 tysięcy dolarów (w przypadku większości serii koszt ten wynosi około 15-20 tysięcy).
 14.  Włosy Mitsuri Kanroji pierwotne były czarne, ale po zjedzeniu przez nią zbyt dużej ilości sakury mochi, zmieniły swoją barwę na różową. 
 15.  Wiele postacie w serii jest wzorowanych przez autora na prawdziwych osobach z jego życia, w tym rodzinie i przyjaciołach. Jak sam autor stwierdził, dzięki temu są one bardziej autentyczne.
 16.  Kilka lokacji w Demon Slayer inspirowanych jest prawdziwymi miejscami w Japonii. Na przykład niesamowita Spider Mountain wzorowana jest na popularnej wśród turystów górze Koyasan.
 17. Autor serii jest wielce tajemniczy i do tej pory nie wiadomo do końca kim on jest. Nie jest znanego jego płeć. 
 18. Wiek większości filarów waha się od 18 do 23 lat, najstarszym z nich jest Gyomei Himejima mający 27 lat.
 19.  Jak każdy zabójca demonów, Inosuke również posiada swoją wronę Kasugai, która ciągle pozostaje w ukryciu z powodu tego, że bohater próbował ją wielokrotnie zjeść.
 20. Tanjiro ma niezwykle czuły węch, dzięki czemu jego wioska często z tej zdolności korzystała w poszukiwaniu zaginionych osób.

Które z wyżej wymienionych ciekawostek twoim zdaniem były najciekawsze? Sekcja komentarzy jest do twojej dyspozycji, jeśli ty również znasz jakieś ciekawe fakty dotyczącej tej serii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x